Незвичну колекцію черевиків уже 8 років збирає Неоніла Рибак. А розпочалось все із сувеніру привезеного із Нідерландів – брелока.

До теми Старовинні парфумні флакони заможних людей: у Києві відкрили унікальну виставку

У музеї черевички з 75 країн світу. Їх жінці привозили з Франції, Австрії, Німеччини, Італії, Бельгії, Китаю, Таїланду. І чим більше ставало екземплярів, тим важче їх було знайти. Тому нині нові експонати в колекцію відбирають родиною.

У нас є цілий консиліум, де ми збираємось, починаємо вибирати і обговорюємо доцільність ціни, чи потрібно, чи ні, та яка якість,
– зазначив внук колекціонерки Владислав Рибак.

Раніше колекцію Неля Рибак зберігала вдома. Та коли експонатів стало забагато, вирішили облаштувати експозицію.

У Вінниці працює унікальний музей: дивіться сюжет 24 каналу

На місці музею було сміттєзвалище

Як розповів ініціатор створення музею Олександр Кубряк, раніше на місці музею, який зараз має 6 залів, було невелике сміттєзвалище. "Такі колекції не мають стояти дома", – додав він.

Збір колекції продовжується і нині. Фарфор, фаянс, дерево, кераміка, скло, тканина, різні метали, пластик, віск, – і це далеко не повний перелік матеріалів, з яких виготовлені черевички. У колекції як сучасні експонати, так і унікальні історичні.

Цікаво Школярам у Запоріжжі відкрили виставку Steel Tok: що це і для чого

Неля Рибак стала абсолютною рекордсменкою із своєю колекцією. Підтвердивши Національний рекорд України – найбільша в Україні колекція сувенірно-декоративного взуття.