Про це 24 Каналу розповів експерт Defence Express Іван Киричевський. За його словами, у Росії немає потенціалу створювати потужні кораблі через проблеми із військовою електронікою.

Дивіться також Загинули десятки, багато з них – строковики, – батько моряка з крейсера "Москва"

Чим особливий корабель

Іван Киричевський наголосив, що особливістю корабля "Іван Хурс" є наявність складного радіообладнання, яке могло б навіть керувати протиракетною обороною півострова.

Його можна назвати "ціль №2 після крейсера "Москва",
– наголосив він.

За його словами, у Росії є лише 2 кораблі цього проєкту, один з яких був у Чорному морі із 2018 році. Тоді у росіян було більш-менш гаразд із електронікою.

"Навіть якщо посудина вціліє, втрати особового складу будуть значні чи незначні, то якісну військову електроніку як ресурс росіяни не відтворять", – пояснив він.

До того ж у росіян вже є традиція до відмови створення чогось нового через нестачу ресурсів.

Чому росіяни не відновлюють флот

Киричевський додав, що через проблеми із військовою електронікою росіянам не вдалося реалізувати проєкт радара А-100 "Прем'єр".

Якщо раптом "Іван Хурс" уціліє, його поставлять на ремонт, то без енергетичної установки його апаратура працювати не зможе, тому що її треба чимось живити,
– зауважив він.

Наразі немає офіційної інформації про ураження цього судна. Втім, його потоплення могло б стати для України фактично другою за значенням перемогою після крейсера "Москва". "Іван Хурс" за набором апаратури може виконувати той самий флагманський функціонал, як і легендарна "Москва".

Російський флот: останні новини