Про це 24 Каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук. На його думку, візит президентки Єврокомісії до Києва у День Європи є дуже цінним та важливим показником.

Читайте також Між двох вогнів: як Україна переосмислює свою долю та роль у Другій світовій

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про святкування Дня Європи щорічно 9 травня. Це було напередодні приїзду до Києва президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн 9 травня.

Це надзвичайно символічно. Особливо на контрасті з тим незрозумілим дійством у Москві – тремтячим Путіним і десятихвилинним парадом. Це разючий контраст. Не можна додати чогось символічнішого, ніж рішення Урсули фон дер Ляєн святкувати День Європи у Києві,
– наголосив Олег Рибачук.

Сім лідерів з Центральної Азії, які приїхали до Путіна, і приїзд Урсули фон дер Ляєн до Києва – насправді незрівнянні речі. До того ж була велика загроза завдання масованих ракетних ударів по Україні 9 травня. Але попри це президентка Єврокомісії не побоялась приїхати.

Членство в ЄС на часі

Водночас Володимир Зеленський не втомлюється нагадувати Європі, що потрібно переходити до реальних переговорів про набуття членства України в ЄС.

Для цього нам потрібно пройти червень, проміжну оцінку. Там є що українській владі робити. Не все так оптимістично як влада намагається показати. Але у нас є час до осені. Хотілось би вірити, що восени почнуться переговори щодо набуття членства в окремих секторах,
– зазначив Рибачук.

Аграрна тема там може бути однією із ключових. Але насправді для європейців найважливішою є судова реформа – основа демократії. Проблема судової реформи не зникає. Вона дуже важлива для інвесторів та фактично є фундаментом Європейського Союзу. На думку Рибачука, влада, попри війну, зробить Україну в цьому плані суміжною з ЄС.

Олег Рибачук про приїзд Урсули фон дер Ляєн та членство України в ЄС: дивіться відео

Візит Урсули фон дер Ляєн у Київ: головне

  • Напередодні 9 травня оголосили про приїзд президентки Єврокомісії до України. Урсула фон дер Ляєн наголосила, що їй завжди дуже приємно повертатись до Києва.
  • Під час брифінгу Зеленський та фон дер Ляєн обговорювали передачу Україні мільйона боєприпасів та членство України в ЄС.
  • Президентка Єврокомісії також наголосила, що ЄС зараз працює над пришвидшенням виробництва снарядів, аби забезпечити ними Україну. Крім того, Євросоюз продовжує фінансову підтримку. Зокрема, на 2023 рік Україні виділили допомогу у розмірі 18 мільярдів євро, 6 мільярдів з яких Україна вже отримала.