Він також зазначив, що ці бойовики з'явилися не раптово. Таку думку Губаревич висловив в ефірі 24 каналу.
До теми Зеленський телефоном поговорив з Лукашенком про передачу вагнерівців в Україну
"Тут можна розглядати декілька версій, зокрема й ту, про яку говорить Олександр Лукашенко – що це спроби з російської сторони провести провокації або принаймні залякати чинну владу", – вважає Губаревич.
Також він припустив: цілком можливо, що Лукашенко їх використовує напередодні виборів і всі розмови про можливу депортацію та видачу Україні бойовиків минуть, коли закінчаться вибори й позиція щодо цих людей зміниться. Крім цього, білоруський політик зазначив, компанія Лукашенка побудована на захисті від зовнішніх загроз. На додачу до традиційної західної російської загроз, є ще коронавірус.
Цю російську загрозу треба чимось підтверджувати. Тому поява – не виключено, що частина спектаклю, як і чутки про переміщення військ до кордонів Росії,
– сказав Губаревич.
Що відомо про вагнерівців у Білорусі?
29 липня у Білорусі під Мінськом затримали 32 бойовиків Вагнера, ще одного найманці спіймали на півдні країни. У Білорусі вважають, що метою бойовиків була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії" президента.
В Україні інцидентом також зацікавилися, адже чимало із затриманих воювали за проросійських окупантів на Донбасі. Багато із них занесені до бази "Миротворця". СБУ заявила, що ініціюватиме екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків. А у Росії тим часом заявляють, що затримані – це туристи, які прямували в Стамбул.
Лукашенко посварився з Путіним?
Під час свого звернення до народу, Лукашенко закликав офіційну Москву "перестати брехати". Губаревич вважає, що Лукашенко був, є й залишається "найзручнішою фігурою" для Володимира Путіна. Питання тільки торгу та ціни, що вони хочуть отримати від Лукашенка за нейтралітет. Оскільки позиції Лукашенка всередині Білорусі досить слабкі.
"Ще у 90-х Росія й запускала пропагандистські фільми, у яких показали розслідування злочинів Олександра Лукашенка, економічні махінації та інше. Але після виборів відносини поновились. І в Білорусі ці поновлення стосунків між Білоруссю та Росією коштували втратою частини суверенітету, щонайменше економічного. Наслідки ми "розгрібаємо" досі", – підсумував Губаревич.
Дивіться повністю відео розмови 24 каналу із білоруським лідером руху "За свободу":