Про це пише Financial Times.

Читайте також: Коли очікувати нові санкції проти РФ та який результат від цих обмежень

Щоб обійти санкції, Іран, можливо, просуває ідею того, щоб його нафту на світовому ринку продавала Росія. Я б порадив Росії навіть не думати про це. В інтересах Кремля не сприяти тому, щоб Іран ухилявся від санкцій,
– прокоментував для видання високопоставлений співробітник адміністрації Трампа.

В останні місяці американські чиновники намагалися домогтися того, щоб покупці іранської нафти, зокрема, Індія, Південна Корея і Японія, припинили її імпортувати, йдеться у статті.

"Наша мета полягає в тому, щоб імпорт нафти з Ірану якомога швидше став нульовим, в ідеалі – до 4 листопада", – пояснив неназваний представник Держдепартаменту.

За словами трейдерів і аналітиків, помітити масштабне переміщення нафти з Ірану до Росії буде можливо за допомогою супутникових сигналів і зображень. У країн немає загальних трубопроводів, тому будь-яке пересування буде майже напевно пов'язано з нафтовими танкерами – можливо, в Каспійському морі.

Деякі трейдери повідомили FT, що не приймуть переоформлену іранську нафту з Росії. Російські державні нафтові компанії і приватні підприємства теж не хочуть потрапити під санкції США, зауважують автори статті.

Росії не потрібна ця нафта, і вона потрапить під санкції. Поки що американські санкції проти Росії були адресними, але порушення санкцій проти Ірану спричинить серйозні наслідки,
– прогнозує колишній глава апарату в міністерстві енергетики США, нині експерт в Hedgeye Research Джо Макмонігл.

Читайте також: Тиск США на Росію: Волкер розповів про політику Трампа щодо Кремля

Нагадаємо, 17 жовтня стало відомо, що адміністрація президента США працює над пакетом нових санкцій проти російських і іранських компаній. Під удар потраплять ті компанії, які працюють над відновленням Сирії.