Екзотичним метеликам необхідна висока вологість, температура на рівні 25-30-ти градусів і сонячне світло.
“В природних умовах метелики живуть кілька днів за рахунок природних ворогів. А якщо створити умови, коли не буде природних ворогів, то, звичайно, вони можуть жити і довше. Це залежить від того, чи є ротовий апарат”, - розповідає провідний зоотехнік сектору "Акватераріум" Київського зоопарку Артур Грицюк.
Метелики, що здатні харчуватись, можуть прожити до кількох місяців, інші гинуть щойно виснажаться їхні внутрішні запаси. Найскладнішим для підтримання експозиції є відновлення популяції. Розмноження метеликів можливе лише за наявності тропічних рослин, якими харчуються їхні гусіні. В іншому випадку вони просто гинуть.
Вирішують цю проблему, закуповуючи лялечок за кордоном. Щоправда, для маленьких відвідувачів зоопарку ці тонкощі ні до чого, адже вони прийшли насолоджуватись результатом копіткої роботи зоотехніків.
“Метелики вміють красиво літати, вони дуже красиві, бувають різнокольорові, бувають одного кольору”, - захоплено розповідає Катя.
“Ну таких метеликів, як ця зелененька не ловила ніколи, навіть не бачила ніколи”, - дивується Ліза.
“Метелики, вони спочатку гусениці і їдять листочки, а потім вони перетворюються на лялечку, а потім перетворюються на таких красивих метеликів з крильцями і вони їдять, сідають на квіточки і п'ють всякі соки і нектари”, - каже Ліза.
У Київському зоопарку не виключають, що з часом зможуть радувати дітлахів експозицією екзотичних метеликів постійно. Створити такий проект у найближчих планах співробітників зоопарку.
2 хв
В Київському зоопарку з'явились тропічні метелики
У столичному зоопарку з`явились тропічні метелики, щоправда лише на один день. Постійні експозиції цього виду комах рідкість у європейських зоопарках, адже створити для них належні умови для існування, а тим більше розмноження непросто.