Голова комітету запевняє, обов’язкове вивчення української, російської та кримськотатарської мов об’єднає поліетнічне кримське суспільство, збагатить культуру та підвищить освіту молодих кримчан.
“У зв'язку з тим, що на даному етапі неможливо вирішити питання, щоб побудувати достатню кількість шкіл українською і кримськотатарською мовами, то одним з рішень проблеми на підготовчому етапі і в майбутньому, щоб консолідувати суспільство - ввести обов'язково тримовну освіту в Криму”, - сказав голова комітету з міжнаціональних відносин Криму Едем Дудаков.
З-поміж майже 300 шкіл у Криму, майже 40 ведуть навчання трьома мовами. В загальноосвітній школі Сімферополя №29 тримовне навчання існує більше 12 років. Щоб зацікавити дітей вивчати мови регіону, тут часто проводять різноманітні мовні конкурси та фестивалі.
Кожен з класних кабінетів обладнаний у національному стилі того народу, мова якого є домінуючою в освіті класу. Раз на рік серед батьків влаштовують анкетування, аби дізнатись про вподобання щодо мови навчання. За словами директора школи, батьки все частіше, окрім російської, обирають українську та кримськотатарську мови навчання.
“У нас у школі навчаються діти більше 10 національностей, як і в кожній школі в принципі. Коли ми формуємо класи, батьки мають право вибору навчання дитини в класі з українською мовою викладання, або з російською, або в класі з вивченням кримськотатарської мови. Керуючись бажаннями батьків, ми і створюємо класи”, - розповідає директор ЗОШ №29 м. Сімферополь Тетяна Чупрова.
Концепція освіти, яку запропонував комітет, зараз на стадії обговорення. Тож говорити про конкретні терміни її реалізації ще зарано, але відбутися це може не раніше 2015-го.