Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи заяву ГПУ про відсутність доказів проти Михайла Добкіна і Геннадія Кернеса в справі про побиття активістів харківського Євромайдану.
Якщо ти потрапив до Верховної Ради, в тебе є політичний вплив, починаються елементи торгу. Через те що, Добкін і Кернес можуть запропонувати свої голоси і вплив Верховній Раді. Вони можуть бути корисними при прийнятті бюджету, з ними можна домовитися під час проведення місцевих виборів. Або вирішити якісь питання регіону. Тому вони й не потрапляють під пильне око прокуратури,
– наголосив політолог.
За словами Давидюка, українське суспільство бачить, що ні по Добкіну, ні по Кернесу справи не рухаються. Створюється видимість, що там щось робиться, але насправді нічого немає.
Читайте також: Добкін-молодший зізнався, що має проблеми
Водночас, на думку експерта, є певна надія, що до Нового року будуть певні зрушення в розслідуванні "справи Майдану". Як зауважує Микола Давидюк, те, що наразі робить генпрокурор Юрій Луценко в плані розслідування "справи Майдану" і дій Януковича зокрема, має політичну мотивацію.
Юрій Луценко більше політик на посаді, ніж прокурор, тому що він намагається грати публічно, медійно. Він хоче пришвидшити цей процес, і про це говорить його заява, що до нового року справи по Януковичу будуть передані до суду. В нього є певні дедлайни. Тому є надія, що якийсь рух таки буде. Адже ГПУ сама поставила собі часові рамки, і якщо не виконає своїх обіцянок, то це стане маркером неефективності їхньої діяльності,
– підкреслив Микола Давидюк.
Нагадаємо, 1 березня 2014 року у Харкові під час мітингу антимайданівців, які зайняли Харківську ОДА, сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.