Тому діти в українських школах повинні вчитися рідною мовою, заявив Ійдярто в інтерв'ю "Главкому".
До слова: Угорщина не прагне автономії Закарпаття, – посол
Головним аргументом України є те, що угорці або інші нацменшини погано або взагалі не розмовляють українською мовою. Але ж це питання підходу, питання можливостей – скільки годин на тиждень вивчають ту чи іншу мову,
– переконаний посол.
Він порівняв український та угорський підходи до навчання у школі. Зокрема, зазначив, що коли в Україні переконані, що з 5 по 11 класи діти мають навчатися українською, в Угорщині певні, що навчання має викладатися рідною мовою.
"Якщо б українська мова викладалася лише 5 разів на тиждень, то, думаю, це дозволило б вивчити її не гірше, ніж у той спосіб, який пропонує українська сторона", – резюмував Іштван Ійдярто.
Що відомо про угорсько-українські мовні конфлікти?Угорська влада вже неодноразово виступала з провокаційнисми заявами щодо українською мови. Найчастіше – через новий освітній закон, який передбачає навчання українською мовою (поряд з мовами національних меншин).
Втім провокації не обмежувалися одними лише заявами – угорці вдаються і до дій. Наприклад, минулого року на Закарпатті спалахнув скандал через таємну видачу угорських паспортів українцям у консульстві держави.