Хоча Закарпаття завжди було цікавою територією, там ніколи не було конфліктів між українцями та іншими націями, заявив Ійдярто в інтерв’ю Главкому.

Читайте також: Ми відмовилися від агресивної риторики, – Кулеба про конфлікт з Угорщиною

Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 мільйона українців, а угорців – 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім "не наші", вони прословацькі, проугорські,
– прокоментував посол.

При цьому, він зауважив, що дотримання прав меншин, і автономії в складі держави – це європейські практики, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні.

В Європарламенті схвалили кандидатуру угорського комісара, який відповідає за питання політики сусідства та розширення. Серед іншого він підтримуватиме проведення в Україні реформ.

Що відомо про загострення українсько-угорських відносин

  • Угорщина почала звинувачувати Україну в утисках після прийняття у 2017 році нового закону про освіту. У ньому обов'язковою нормою стало вивчення державної української мови. Угорщина вбачає в цьому законі загрозу для своєї нацменшини на Закарпатті. Тож країна почала наполягати на скасуванні норми про державну мову та пригрозила блокувати всілякі спроби України вступити до ЄС та НАТО.
  • Згодом між Україною та Угорщиною розгорівся новий конфлікт через те, що на Закарпатті українцям роздавали угорські паспорти. А це суперечить законам України.
  • Чергове загострення виникло напередодні візиту в жовтні керівництва НАТО до України. Тут північноатлантична рада мала виступити зі своєю декларацією на підтримку нашої держави. Втім Угорщина вирішила її ветувати. Угорці вимагали, аби до декларації включили їхні пропозиції. В останній момент Будапешт припинив блокування декларації, зазначивши, що пропозиції таки були враховані.
  • Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина та інші країни Центральної Європи суттєво постраждали після введення Євросоюзом санкцій проти Росії.