Про це Афанасьєв розповів в інтерв’ю "РБК-Україна".
"Регулярно беру участь в акціях разом з "Крим SOS", з Центром громадянських свобод. Готую статті для Amnesty International. Також працюємо над картою правопорушень в Криму, вивчаємо аналітику по ситуації на півострові в цілому", – розповів активіст.
Він повідомив, що в майбутньому планує створити свій проект, в якому займався б питаннями політичних в'язнів.
Потрібно мати можливість робити це не тільки як волонтер час від часу, а постійно. Щоб був злагоджений механізм, за яким ми б працювали. Щоб вирішувати такі питання на дипломатичному рівні, то треба, напевно, бути вхожим в МЗС або до Верховної Ради. Раз цього немає, потрібно діяти самим. Поки що рано говорити про цей проект детально. Зараз хочу все по пунктах сформулювати, як воно буде. Тоді обов'язково розповім,
– поділився Афанасьєв.
Читайте також: Політв'язень Афанасьєв розповів свою історію: У Криму було найгірше ставлення охоронців
Він також розкритикував роботу МЗС та інших структур, які повинні домагатися звільнення незаконно утримуваних у Росії громадян України.
"Тут є велика проблема: у нас в країні абсолютно немає ніякої стратегії. Всі працюють окремо один від одного. Прицьому ті структури, які повинні цю стратегію розробляти, кажуть: "А у нас немає стратегії, тому ми працюємо окремо". Замкнуте коло.
На проблеми полонених реагують ситуативно. Побачили одного – побігли. Потім побачили іншого – старого кинули і знову побігли. Це мені нагадує естафету: беремо в руки журналіста Миколу Семену. Кидаємо Семену і беремо Сущенка. Кидаємо Сущенка і тут же займаємося кимось ще. Треба займатися всіма, але продумано", – вважає екс-політв’язень.
Він наголосив, що про 70% політв'язнів в Україні просто не говорять. "Хоча можна багато чого довідатися, якщо покопатися".
До слова, минулого тижня на сесії ПАРЄ у Стразбурзі до української делегації долучилися звільнені з російського полону Володимир Жемчугов і Геннадій Афанасьєв.