У першу чергу мова йде про мистецькі освітні заклади. Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, передає "Укрінформ".
Читайте також: ЗНО-2018: розклад усіх іспитів
ЗНО не можна відмінити, ось тільки де його оптимальне застосування – питання дискусійне. У нас ЗНО виникло як інструмент для боротьби зі зловживаннями при вступі до вузу, у боротьбі з корупцією, і воно продовжує відігравати дуже позитивну роль. Втім, є інший бік питання. ЗНО замінює вступні іспити. І дуже багато вишів, в тому числі й мистецькі, скаржаться на те, що ЗНО обезличує талант,
– розповів Юрій Рашкевич.
Читайте також: Що робити вступникам, у яких немає ID-картки: пояснення від Міносвіти
Відтак, за його словами, невдовзі в Міністерстві освіти та науки можуть дозволити деяким навчальним закладам самостійно запроваджувати вступні іспити.
"В усьому світі відбір до мистецьких вишів проводиться на основі таланту, а не на основі знання української мови, історії чи математики. Ми йдемо до того, якщо ЗНО займе своє місце на виході зі школи, і атестат стане допуском до системи вищої освіти, то далі університети та інститути будуть самі вирішувати: хто буде приймати без іспитів, а хто влаштує творчі чи поглиблені наукові іспити. До цього треба йти дуже обережно", – зазначив Рашкевич.
Чиновник також зауважив, що є проблема із вступниками на медичні та педагогічні спеціальності. Причина в тому, що "поки в Україні ніхто не з’ясовує, чи людина здатна до педагогічної роботи", через що велика кількість фахівців з педосвітою не працюють за спеціальністю.
Читайте також: В Україні скасували термін "вищий навчальний заклад": з'явилася нова назва