Про це пише Вацлав Радзивинович на сторінках Gazeta Wyborcza.

"З роками моя електронна записна книжка з телефонами людей, яких я зустрічав в Росії, ставала все товстішою. І тепер вона перетворилася в братську могилу колег ", – пише журналіст.

Він зауважує, що момент і місце вбивства Шеремета були обрані невипадково: "Цілий Київ, поспішаючи на роботу, повинен був побачити авто у вогні з тілом відомого журналіста".

Радзивинович нагадує, що журналісту вдалося уникнути смерті 16 років тому в рідній Білорусі. Тоді в Мінську Шеремет, який вже встиг стати "ворогом" президента Олександра Лукашенка, повинен був зустрітися зі своїм оператором Дмитром Завадським. Але той загадково зник. І до цього часу ніхто не знає, де і як він загинув.

Після того, як Шеремет заснував білоруське опозиційне ЗМІ і написав біографію білоруського диктатора під заголовком: "Випадковий президент", його в 2010 році позбавили громадянства Білорусі. Однак, на думку польського оглядача, навряд чи за вбивством Шеремета міг стояти Лукашенко.

З того, що мені відомо, Шеремет також не був настільки великою загрозою українським олігархам, щоб їм було вигідно влаштовувати таке показове вбивство,
– пише Радзивинович.

Він зауважує, що Шеремет був одним з найбільш відомих представників російських політичних емігрантів в Україні, які критикують Путіна, створюючи сильний опір Кремлю.

"Показова розправа в серці Києва виглядала як попередження від Москви для цих емігрантів", – вважає польський журналіст.

Редакція 24 Каналу висловлює співчуття рідним, близьким та колегам Павла Шеремета.

Нагадаємо, вранці 20 липня на перетині вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького у Києві вибухнув автомобіль, в якому їхав журналіст Павло Шеремет.

Машина належала керівнику інтернет-видання "Українська правда", яка була цивільною дружиною Шеремета. Порошенко доручив забезпечити Притулу охороною і забезпечити негайне і прозоре розслідування.

В СБУ назвали чотири версії вбивства журналіста, які розглядає слідство.