Загалом вчені Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екологічним системам (IPBES) зауважили, що наразі під загрозою вимирання перебуває приблизно мільйон видів тварин та рослин на Землі.
Читайте також: В Україні можуть прийняти новий екологічний закон, створений за європейським прикладом
Яким видам загрожує вимирання
Згідно з дослідженням, 75% суші, 40% світового океану і 50% річок вже "демонструють деградацію через діяльність людини". Крім того, під загрозою перебувають понад 40% амфібій, 33% рифових коралів і більше третини морських ссавців. А за попередніми оцінками, вимирання загрожує 10% видам комах.
Інфографіка масового вимирання тварин та живих організмів
Якщо ж людство не виправить таку негативну тенденцію, то до 2190 року на Землі взагалі може не залишитися комах. А це неодмінно змінить всю біосферу нашої планети. Також під час доповіді у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Франції біологи повідомили, що з 16 століття вимерло до 680 видів хребетних.
Які причини масового вимирання
На думку вчених, перш за все, масове вимирання пов'язане зі:
– змінами у землекористуванні;
– пряме використання живих організмів, наприклад, полювання;
– зміна клімату;
– забруднення навколишнього середовища;
– поширення інвазивних видів.
Що таке інвазивні види?Інвазивними називають види тварин і рослин, випадково занесених людиною в нові для них регіони, де вони успішно приживаються, починають розмножуватись і захоплювати нові території. Інвазивні види негативно впливають на місцеву флору і фауну, від чого стають шкідниками.
Як виправити ситуацію
Дослідники вважають, що невтішну картину можна виправити завдяки "перетворювальним змінам". Тобто потрібно повністю змінити організацію системи життя людства у сфері економіки, технологій і соціального розвитку, для чого буде потрібно змінити наявні цінності та цілі.
До слова, волонтери вирішили почистити найвищу точку світу – гору Еверест. За перші тижні акції 14 ентузіастів зібрали близько 3 тонн сміття.