Європейці 4 червня лише заслухали інформацію про хід судової реформи в Україні, у тому числі інформацію щодо законопроекту Президента.
Марина Ставнійчук (член Венеціанської комісії): “Жодним чином Венеціанська комісія, взявши до уваги цю інформацію, не обговорювала питання змісту положень відповідного законопроекту. Відбулася певна маніпуляція інформацією і тими фактами, і тими подіями, які відбувалися на засіданні комісії”.
Раніше, з посиланням на голову Комітету Верховної Ради з питань правосуддя, народного депутата від Партії регіонів Сергія Ківалова, повідомлялося, що Венеціанська комісія на своєму засіданні схвально оцінила згаданий законопроект.
Андрій Портнов (заступник голови Адміністрації Президента): “В порядку денному Венеціанської комісії дійсно такого законопроекту не було. Я думаю, що це певне перекручування фактів, що були допущені між висловлюваннями Сергія Васильовича Ківалова і засобами масової інформації”.
До того ж, комісія розглядає проекти законів лише у тому випадку, якщо є офіційне звернення відповідної держави. Український законопроект про судоустрій і статус суддів не був офіційно направлений на експертизу Венеціанської комісії. Роботи цього не планують і в майбутньому.
Андрій Портнов (заступник голови Адміністрації Президента): “З нашого боку таких пропозицій не було. Ми не бачимо в цьому необхідності. Можливо, якщо Венеціанська комісія зробить якісь зауваження до вже прийнятого закону, який ми плануємо до кінця червня вже й підписати, можливо, обов`язково будемо враховувати це”.
Водночас, міжнародні експерти, зокрема колишня співдоповідач ПАРЄ по Україні Ханна Серверинсен, зазначають, що остаточне ухвалення цього законопроекту без врахування висновків Венеціанської комісії є небезпечним для проведення судової реформи. Зокрема, це дає змогу запідозрити владу у намаганні забезпечити собі важелі впливу на судову систему.
2 хв
Венеціанська комісія не розглядала український законопроект про судоустрій
Венеціанська комісія не давала висновку щодо законопроекту про судовий устрій і статус суддів, який запропонував Віктор Янукович. Про це заявила член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.