Причиною стало те, що буцімто видання не висвітлювало роботу Верховної Ради України. Про це у своєму фейсбуці розповіла головна редакторка "Слідства.Інфо" Анна Бабінець.

До слова Депутат від "Опоблоку" накинувся на журналістку на Дніпропетровщині: що відомо

У відповідь журналістка назвала одразу декілька проєктів і сюжетів, які розповідають про "роботу" Верховної Ради загалом й окремих депутатів зокрема:

  • проєкт "Посіпаки" про помічників народних депутатів змусив ВР нарешті почати оприлюднювати імена помічників, які раніше були засекречені.
  • фільм "Клуб книголюбів" розповів про те, як продаються голоси у парламенті – окремо чи цілими фракціями.
  • розслідування про куплене румунське громадянство парламентаря Олександра Дубінського.
  • розслідування про приховану закордонну нерухомість нардепів Палиці й Гереги.
  • розслідування про те, як депутати-багатії звертаються по грошову допомогу з бюджету.

Якої ще всебічності вам треба? Тобто депутатів, які не ходять на роботу, ви не позбавляєте мандату, а журналістів, які викривають парламентарів, позбавляєте акредитації?
– риторично запитала Анна Бабінець.

Резюмуючи, вона заявила, що редакція "Слідства.Інфо" вважає таке рішення комітету, який, до слова, очолює Нестор Шуфрич, перешкоджанням свободі слова.

Журналіст-розслідувач Дмитро Гнап в ефірі 24 каналу назвав таке рішення наступом на свободу слова. За його словами, найсюрреалістичним в цій історії було те, що рішення про позбавлення акредитації в парламенті журналістів ухвалив Комітет з питань свободи слова ВР.

В мене немає іншої версії, як те, що саме за ініціативи депутатів, які засвітилися в гучних антикорупційних скандалах, це й було зроблено. Щоб просто ускладнити роботу журналістам,
– прокоментував він.

Дмитро Гнап прокоментував рішення Комітету ВР з питань свободи слова: відео

Кого ще позбавили акредитації

Головний редактор регіонального миколаївського видання "НикВести" Олег Деренюга розповів, що очолюваному ним виданню також відмовили в акредитації.

У вересні нам прислали лист від апарату ВР, де попросили надати список матеріалів. Ми їм відповіли. А зараз я дивлюся – виявляється, у зверненні вказали неіснуючу електронну адресу,
– заявив Деренюга.

Збіг це чи випадковість, але видання "НикВести" також одного разу розповіло про гучний скандал за участі "Слуг народу". Саме їхні камери записали розмови Олександра Корнієнка й Давида Арахамії в Миколаєві про "корабельну сосну".

У Верховній Раді кажуть, що під таку "акцію" потрапили одразу декілька видань. Втім повний список наразі невідомий.

Цікаво Транслювали зустріч Медведчука з Путіним: Нацрада перевірить три телеканали

Що кажуть у Верховній Раді

Керівниця пресслужби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк пояснила, що все буцімто через відмову ЗМІ надати свої матеріали щодо роботи парламенту.

За її словами, зі списку з 22 медіа лише три відповіли й надали інформацію. Всі решта протягом місяця навіть не перепитали щодо цього.

"Станом на 28 жовтня акредитовано 3 тисячі журналістів, 512 видань. Водночас відвідувати одночасно пресцентр можуть лише 120 з урахуванням карантинних обмежень", – підкреслила Ірина Кармелюк.

Вона запропонувала тим засобам масової інформації, які потрапили під позбавлення акредитації, таки надіслати свої матеріали.

Також прокоментував цю неприємну історію і член згаданого комітету, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Санченко. Він запевнив, що список на відмову в акредитації надали саме з апарату ВРУ.

Підстав не довіряти Апарату ВР раніше в мене не було. Та як мені зараз видається дехто нас ввів в оману. Що мене особисто точно злить,
– заявив Санченко.