Закон посилює відповідальність за несплату аліментів та збільшує термін звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти, інформують у прес-центрі ВРУ.

Читайте також: Раду реформують: Парубій розповів про новий комітет

Народні депутати продовжили розгляд правок до підготовленого до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання. На попередньому засіданні вони розглянули 54 правки зі 138,
– йдеться на сайті законодавчого органу.

Зазначається, що новий закон має удосконалити прогалини у механізмі дотримання конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення їх матеріального забезпечення.

Також, згідно з прийнятим рішенням, посилюються штрафи для боржників, які не виплачують аліменти.

20 % від суми заборгованості за 1 рік.

30% від суми заборгованості за 2 роки.

50% від боргу за більш ніж три роки заборгованості.


Посилили штрафи для боржників

Також буд накладатися автоматизований арешт коштів боржника за рішенням суду, а дитина може виїжджати на 1 місяць без дозволу одного з батьків на лікування або відпочинок за кордоном. Після 4 місяців боргу – обмеження виїзду за кордон, заборона керувати авто.

Також, якщо після звернення матері про несплату боргу цей борг по аліментах не був хоча б частково погашений, то батьку можуть призначити суспільно-корисні роботи, а якщо він відмовиться від цього, тоді адміністративний арешт до 10 діб або кримінальна відповідальність та позбавлення волі до 2 років.


За несплату аліментів може бути кримінальна відповідальність

Серед новацій, фактично, притягнення до тих всіх обмежень, які були визначені у першому пакеті законів: заборона виїзду за кордон, заборона керування транспортними засобами, з моменту коли заборгованість складає 4 місяці, раніше було 6 місяців,
– сказав міністр юстиції України Павло Петренко.

Окрім цього, особи, які мають намір входити до складу уряду, а також обіймати посади заступників міністра чи реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, тепер повинні подавати заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців.