Про це розповіла кореспондентка 24 каналу у прямому ефірі.

Читайте також: Створення Антикорупційного суду: Порошенко подав до Ради відповідний законопроект

Більшість депутатів підтримують, що Україна за курсом йде до НАТО та ЄС, підтримали також норму про те, що більше 5% ВВП відводиться на національний сектор безпеки. Однак виникають питання: що саме відбувається з керівництвом ЄЕСУ, і які там посади та повноваження СБУ.

Потрібно звузити повноваження СБУ, нехай займаються корупцією ті органи, котрі для цього створені. А Служба безпеки України нехай займається шпигунами та диверсантами. Всі інші питання не є такими гострими та зрозумілими, ми готові підтримати цей законопроект,
розповів народний депутат ВО "Батьківщина" Ігор Луценко.

Наразі депутати від фракції "Самопоміч" не визначилась щодо голосування через ці правки, адже за них ще не проголосували. Варто зазначити, що депутати досі самі не розуміють як на ситуацію вплине рішення Петра Порошенка, адже до остаточного голосування за пакет правок цього сказати не можна. Лише коли вони отримають їх на руки, тоді зможуть аналізувати.


Верховна Рада України

Цей Законопроект про нацбезпеку має два крила, одне дуже важливе – наші стосунки з Західним світом, а друге – шахрайство. Ці два крила потрібно збалансувати, тому зараз є серйозні розмови щодо цього,
– сказав народний депутат фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Після цього депутати мають розглядати законопроект про Антикорупційний суд та прийняти правку в скандальне питання апеляції. Якщо справа раніше розглядалась в районному судді, то на апеляцію її повернуть в звичайний суд. Але до цього питання перейдуть після закінчення з правками до закону про національну безпеку.