Законом передбачено, що мусить бути орган, котрий би розглядав скарги щодо можливих порушень тендерних процедур. Поклали цю відповідальність на Антимонопольний комітет.

Олександ Єфремов (народний депутат, фракція Партії регіонів): “Має бути орган, який буде стежити за тими скаргами, які є в державі і приймати відповідні рішення. Це умова, яку ставлять в тому числі і європейські інстанції, які замаються даним питанням”.

В опозиції ж кажуть, закон має суттєві недоліки. Мовляв, у виборі переможця конкурсу мають брати участь не лише державні чиновники, а й підприємці. Відсутність же такої норми, кажуть в БЮТ, не дозволить здолати корупцію.

Сергій Міщенко (народний депутат, фракція БЮТ): “Поки підприємці не будуть самі входити в цей орган і наглядати за державними чиновниками, нічого не буде. Тобто потік з одного органу, з Міністерства економіки, він в ручному режимі зараз виконував державні закупівлі, від одних... від іншої тендерної палати, тепер тендерна палата називається Антимонопольний комітет”.

Депутат переконаний, що тепер так само як і раніше, переваги у тендерах матимуть підприємства, наближені до уряду. Водночас, у фракції Партії регіонів кажуть, що парламент ще матиме можливість ухвалити низку доповнень до цього закону.