Позов до "Еспресо" датований ще 2017 роком. У ньому клопотали про "захист честі й гідності найпопулярнішого відеоблогера". Про це мовиться в постанові Верховного суду України.

До слова Крим був не потрібен, а "референдум" у 2014-му – законний: Кернес дав інтерв'ю одіозному Шарію

Про таке рішення суду написав український журналіст Сергій Лещенко. За його словами, це свідчить, що найвища судова інстанція України дозволяє називати Шарія "кремлівським проєктом" і блогером, якого "використовують його російські господарі".

Усі потуги Шарія закінчилися тим, що він програв Верховний суд і тепер будь-хто може безкарно називати його такими епітетами,
– заявив Сергій Лещенко.

Касаційний цивільний суд у складі Верховного суду відмовився розглядати позов Анатолія Шарія. Таке рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.

Що відомо про Шарія і його проросійську риторику

  • Блогер відомий своїм прокремлівськими й антиукраїнськими висловлюваннями. З 2012 року живе за межами України, має статус "політичного біженця" в Литві.
  • Ставлення до Майдану: Анатолій Шарій заявляє, що саме Революція Гідності "спровокувала" російську агресію проти України. Шарій, який був журналістом, але змушений був втікати в часи Януковича, каже, що до Майдану в Україні "було більше свободи слова".
  • Ставлення до війни в Україні: блогер активно підтримує фейки Кремля про "громадянську війну на Сході України". Позиціонуючи себе "борцем з українською пропагандою", Шарій демонстрував відео зі знищеними російськими танками на Донбасі, називаючи їх "українськими".
  • Ставлення до російської влади: Шарій критикував російську опозицію за викриття корупційної діяльності експрем'єра Росії Дмитра Медведєва. Він стверджував, що "все підготували американці".
  • Ставлення до українців: Шарій зокрема ненавидить мешканців Західної України. Пропагандист називає їх "бруднокровками, на половину поляками, на половину угорцями...".