Так оцінив у коментарі для UAinfo позитивні фактори ухвалення бюджету політолог Вадим Карасьов.

"Незважаючи на масу процедурних порушень та концептуальних недоліків, у Ради все одно не було іншого виходу, аніж прийняти нехай недосконалий, але працюючий бюджет. Західні партнери України працювали персонально з усіма впливовими політиками, і доводили, що в цій економічній і безпековій ситуації краще мати поганий бюджет, аніж не мати ніякого. Без сумніву, реакція кожної фракції на такі однозначні рекомендації буде визначальною для ставлення того ж МВФ чи американської адміністрації до відповідних політиків.

Звичайно, багатьох здивувала позиція фракції Радикальної партії щодо підтримки проекту бюджету. Проте, виборці радикалів навряд чи образяться на них за таке голосування. Для пенсіонерів та бюджетників прийняття бюджету — це гарантія невеликого підвищення виплат. Для бійців на фронті — це серйозно збільшена зарплата. Для соціально вразливих категорій населення набагато більше питань викликає голосування за скасування державних гарантій на ці пільги, і тут не дивно, що радикали категорично не голосували за відповідне рішення.

Для внутрішньої української політики голосування за бюджет — це фактично вотум довіри уряду. Навряд чи ця довіра буде тривалою, і в першу чергу стабільність уряду залежить від співпраці з Президентом. Поки у них будуть спільні погляди на питання АТО, податкової реформи чи приватизації — цей союз буде триматися. Хоча, в будь-якому випадку потенціал чинних еліт вичерпаний, їхня здатність до самооновлення сумнівна, тому нас чекають кардинальні зміни влади — не лише персональні, але і зміни парадигми", — прогнозує політолог.