Повідомлення про вибух почали ширитися мережею близько о 18:00. Зараз на місці працюють усі відповідні спецслужби.

Дивіться також Вибух у суді в Києві: ЗМІ показали перше відео з місця подій

Вибух міг влаштувати чоловік, якого доставили на засідання

Міністр внутрішніх справ підтвердив, що у Шевченківському суді міста Києва сталася надзвичайна подія – поліція отримала повідомлення про вибух. Зараз на місце прибули поліцейські слідчо-оперативні групи, спецпризначенці, вибухотехніки та інші необхідні служби.

Влаштувати вибух міг чоловік, якого доставили на судове засідання.

За попередньою інформацією, невстановлений наразі пристрій підірвав чоловік, якого доставили на судове засідання. Встановлюються деталі. Зберігайте спокій і не наближайтеся до місця події. Дайте відповідним службам ефективно виконувати свою роботу,
– наголосив Клименко.

Водночас "РБК-Україна", посилаючись на власні джерела, стверджує, що вибух влаштував чоловік, який у 2015 році підірвав бійців Нацгвардії під Верховною Радою. За попередніми даними, у Шевченківському суді мали заслухати справу Ігоря Гуменюка. Він утримується під вартою вже 7 років і 8 місяців.

Згодом суддя-спікерка Ірина Фролова у коментарі "Ґратам" підтвердила, що вибух міг влаштувати Гуменюк.

Ігор Гуменюк міг влаштувати вибух у суді
Ігор Гуменюк міг влаштувати вибух у суді / фото із соцмереж

У КМВА уточнили, що вибух пролунав о 17:20. За попередньою інформацією, військовослужбовці конвойної служби НГУ привезли до приміщення Шевченківського суду столиці підсудну особу, який з невстановлених обставин підірвав у приміщенні суду (попередньо вбиральня) невідомий вибуховий пристрій. У ЗМІ повідомляють, що у приміщенні підірвали 3 гранати.

Підтвердженням того, що вибух міг влаштувати Гуменюк, є і розклад Шевченківського суду. У середу, 5 липня, о 15:00 мало розпочатися засідання, на якому мали розглянути справу підозрюваного.

Розклад Шевченківського суду
Розклад Шевченківського суду / скриншот

"Суспільне" стверджує, що на засіданні суду Гуменюку подовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте підтвердити, що вибухи влаштував саме він, поки не можуть. За словами Фролової, Гуменюк закрився в одному з приміщень суду, триває спецоперація.

Крім того, адвокат Гуменюка Свиридовський, який був у суді, заявив, що не знає, хто причетний до вибуху, — за його словами, крім Гуменюка до суду доставляли й інших затриманих, а після засідання його вивели з зали суду. Свиридовський також наголосив, що вибухів було "багато" й лунали автоматні черги.

Під час брифінгу Клименко підтвердив, що вибухи у будівлі суду влаштував Гуменюк. Він зачинився у туалеті та кинув перший вибуховий пристрій у бік конвою. Міністр наголосив, що вибухів, ймовірно, було 2. Підозрюваний намагався втекти, проте у нього не вийшло. Після цього, за словами міністра, Гуменюк підірвав себе.

Що відомо про справу Гуменюка: коротко

  • Ігор Гуменюк 31 серпня 2015 року брав участь у мітингу під Верховною Радою. Саме тоді розглядали зміни до Конституції України щодо децентралізації.
  • Під час мітингу почалися сутички. У ході протистоянь відбувся вибух бойової гранати. Як наслідок – 4 нацгвардійців загинуло, більше ніж 140 осіб – постраждало.
  • Гуменюка затримали по гарячих слідах. При ньому також знайшли чеку від гранати. Те, що гранату кинув саме затриманий, підтверджували записи відеокамер.
  • Підозрюваний своєї провини у скоєному не визнавав. Якщо суд протягом 5 років не може розглянути справу, то зобов'язаний обрати інший запобіжний захід.
  • Гуменюку інкримінують відразу 4 статті Кримінального кодексу. Якщо його провина буде доведена, то він буде засуджений довічно.