Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.
Головна тема на початку п’ятої сесії, звичайно, – підвищення комунальних тарифів. Але наприкінці жовтня тема стане не такою актуальною і зійде з порядку денного, так як більшість українців отримають субсидії. Тема, з якою також люблять робити страшилки – голосування за децентралізацію і відповідні зміни до Конституції, швидше за все, ставитися на розгляд не буде. Вона дуже заполітизована, і певний час до неї не повертатимуться,
– зауважив політолог.
Важливим моментом цієї осені Чорновіл вважає початок дії змін до Конституції в частині судочинства. За його словами, буде колосальний внутрішній спротив у судовій системі. І це точно вплине на парламент, тому що лобістів у Верховній Раді окремих, не зовсім чесних суддів там більш ніж достатньо.
Водночас, на переконання експерта, восени головний законодавчий акт, до якого прикута вся увага народних депутатів – закон про Держбюджет на 2017 рік.
Вочевидь, буде стандартна ситуація – закон уряд подасть у парламент із запізненням, і його ухвалять в останні дні грудня. Навряд чи уряду Володимира Гройсмана вдасться зламати цю "традицію". Тим більше, зараз знову коливається гривня, є певні збої в надходженнях у бюджет. Тому до бюджету буде багато уваги, так як він не буде повністю соціальним,
– зазначив він.
Щодо можливості розгляду законопроекту про вибори на окупованих територіях Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), то, вважає Чорновіл, це більше потрібно Брюсселю, щоб показати, що Україна готова дотримуватися Мінських угод.
"Цей документ може бути реальним тоді, якщо він повністю відповідатиме законодавству України і європейським демократичним принципам. А в прикінцевих положеннях будуть пункти, які б фактично такі вибори блокували. Вибори не можуть проводитися на окупованих територіях, тільки на звільнених", – підкреслює політолог.
Але, зазначає він, такий закон на 100% не влаштує Росію. Так званий компромісний варіант суперечить основним демократичним принципам і Конституції. І це однозначно викличе спротив в Україні. Тому, на думку Тараса Чорновола, ухвалення цього закону нинішнім парламентом малоймовірне.
Читайте також: До праці: зрозуміло про основні тенденції роботи Верховної Ради