Видобуток та використання сланцевого газу підірве основи енергетичного тиску Москви на свого “клієнта-“невільника” та призведе до кардинальних змін на світових енергетичних ринках і в геополітиці, відзначає видання The Wall Street Journal.

За даними часопису, геологічна розвідка у Північній Америці виявила понад тисячу трильйонів кубічних метрів сланцевого газу. Цього вистачить для забезпечення потреб континенту на наступні 45 років. У Європі обсяги оцінюють у 200 трильйонів кубів, і нові технології дозволяють економічно прибутковий видобуток досі не врахованого газового ресурсу.

Так, за даними видання, США вже знизили імпорт зрідженого газу з Катару, і ці обсяги пішли у Європу, чим зменшили її залежність від Москви. Мовляв, Старий світ намагається диверсифікувати свої енергетичні джерела з огляду на “викручування рук Україні Росією, і сланцевий газ зробить це завдання дешевшим та простішим”. За даними The Wall Street Journal, поклади сланцевого газу поширюються на Польщу, Німеччину, Австрію, Румунію та Україну.