Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський не став відкидати можливість відправки своїх військ в Україну.

Дивіться також Бельгія передасть Україні 30 літаків F-16: перші прибудуть до кінця року

Путін не має знати про плани Польщі

Радослав Сікорський, коментуючи плани з протистояння Росії, відповів на запитання про готовність Польщі відправити війська в Україну. Він також уточнив деякі нюанси щодо розголошення намірів про відправку.

Ми не повинні цього виключати. Ми повинні залишити Путіна в здогадках щодо наших намірів,
– зазначив польський глава МЗС.

Водночас Радослав Сікорський не став уточнювати, якою буде роль польських військ у разі їх перекидання в Україну.

Позиції західних країн відносно відправки військ в Україну різняться

  • В уряді Естонії "серйозно" обговорюють можливість відправки військ на захід України, щоб допомогти Києву вивільнити резерви для відправлення на фронт.
  • Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що країнам НАТО не варто боятися відправляти війська до України для навчань бійців ЗСУ. Вона переконана, що атака на навчальний персонал не спровокує 5 статтю Альянсу про взаємну оборону.
  • Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що його країна не виключає можливості відправки наземних військ в Україну. Втім, це станеться у випадку загострення конфлікту з Росією.
  • Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, на якого нещодавно здійснили замах, раніше заявляв, що відправка словацьких військових до України неможлива. Така заява пролунала на тлі розмов про залучення до війни армії Франції.
  • Водночас, коли багато хто зрозумів, що війна може легко перейти на територію НАТО та ЄС та допускають введення військ в Україну, США поки що проти. Натомість там кажуть, що можуть втрутитися лише з 2 причин: якщо Росія залучить Білорусь або атакуватиме країни Балтії, Польщу чи Молдову.