Таку думку 24 Каналу висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко, зауваживши, що відставка Майка Джонсона є дуже невигідною для України. За відсутності спікера питання про допомогу можуть взагалі не поставити на голосування.

Дивіться також "План Б" Джонсона щодо допомоги Україні: реальна стратегія чи політична гра

План республіканців

Відставка спікера представників США є ініційована конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, яка входить до частини радикально налаштованих республіканців. Попри це, тиск на Майка Джонсона відбувається і з боку демократів щодо підписання пакета допомоги Україні.

"Зараз збільшується тиск з боку демократів на спікера палати представників США Майка Джонсона. Йому пропонують або погодитись на пакет допомоги Україні на 60 мільярдів, за який проголосували у Сенаті й тоді проблем не буде, або можуть бути інші варіанти. Але ми розуміємо, що Майк Джонсон виконує те, що йому говорить Трамп. Я не виключаю, що у нього може бути ідея заблокувати роботу палати представників США аж до виборів", – прокоментував Чаленко.

Недопустима відставка для України

У разі відсутності спікера палати представників США законопроєкт про допомогу Україні взагалі не зможуть поставити на голосування.

Зараз вкрай важливо не допустити відставки Майка Джонсона, аби він поставив на голосування сенатський пакет. В іншому разі це ще більше заблокує процес надання допомоги Україні, адже, я вважаю, що переобрання спікера буде фактично зірване,
– наголосив політолог.

Якщо питання щодо допомоги Україні не вирішиться найближчим часом, то це буде дуже затяжний процес.

"Палату представників відкликають з канікул. Цікаво з якого питання: чи виключно щодо можливості відставки Майка Джонсона, чи будуть далі підіймати тему України. Якщо це не вирішать, то буде класична історія, як в дитячому романі" – зауважив політолог.

Виділення допомоги Україні: останні новини

  • Майк Джонсон планує винести на голосування законопроєкт, який передбачає допомогу для України після Великодня. Великодні свята в США святкують 31 березня. Також на питання журналіста щодо того, чи є ймовірність, що законопроєкт приймуть вже 9 квітня, американський посадовець відповів, що хотів би, аби голосування відбулось "якомога швидше".
  • Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що подальші дії щодо прийняття законопроєкту про допомогу Україні залежатимуть від рішень, які ухвалить Конгрес Сполучених Штатів. За словами Остіна, наразі прогнозувати щодо допомоги Україні від США досить складно.
  • Водночас голова Пентагону заявив, що Сполучені Штати не допустять, щоб Україна програла Росії у повномасштабній війні. Також додав, що умови, в яких ведуть бій українські воїни, є надзвичайно важкими.