"Сьогодні я з Урсулою фон дер Ляєн підписали угоду про вихід Великої Британії. Деякі речі неминуче зміняться, але наша дружба збережеться. Ми починаємо новий розділ як партнери і союзники. І я зацікавлений в тому, щоб написати нову сторінку разом", – написав Мішель у твітері.

До теми: Британія ще не вийшла з ЄС, але вже втратила через Brexit 170 мільярдів доларів

Водночас Фон дер Ляєн повідомила, що після підписання документа відкривається можливість його ратифікації Європарламентом. Задля цього парламент збереться 29 січня.

Напередодні угода про Brexit остаточно схвалена британським парламентом. Згодом королева Єлизавета ІІ схвалила відповідний. Після ратифікації в Європарламенті Британія остаточно вийде з Євросоюзу 31 січня 2020 року.

Чому Велика Британія виходить з ЄС: коротко про процес

  • Велика Британія виходить зі складу Євросоюзу, тому що так вирішили більшість громадян країни на референдумі 23 червня 2016 року. Ідею Brexit підтримали 51,9% британців.
  • Спершу вихід Британії з ЄС був запланований на 29 березня 2019 року. Проте після трьох провальних голосувань подію перенесли на 31 жовтня. Але й тоді країна на вийшла з ЄС.
  • Ситуація дещо зрушила з місця, коли у грудні 2019 року на позачергових парламентських виборах у Британії здобула перемогу Консервативна партія прем'єра країни Бориса Джонсон – фаната ідеї Brexit. Джонсон пообіцяв завершити вихід Британії з ЄС до 1 січня 2020 року.
  • 20 грудня Палата громад ухвалила законопроєкт про затвердження угоди виходу Британії з ЄС. А тепер законопроєкт схвалила верхня палата парламенту.
  • Далі угоду про Brexit має ратифікувати Європарламент та підписати королева Єлизавета ІІ.
  • Кінцева дата виходу Британії з ЄС – 31 січня.