Наземний безпілотник має полегшити перевірку складної місцевості, як-от пагорби та чагарники. Його габарити також дозволяють працювати у приміщеннях. Такою інформацією поділилася кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко, яка побувала на місці тестування БпЛА.

Не пропустіть MAVIC від AMIC: за короткий термін вдалося закупити 25 дронів з нічним баченням

Як працює дрон "Кабан"

Черненко розповіла, що зараз винахідники хочуть розмінувати поле на Дергачівщині, де росіяни під час окупації залишили багато "сюрпризів". Розробники пропонують три ступені розмінування:

  • спочатку проїжджає дрон на дистанційному керуванні "Кабан";
  • далі йдуть сапери, які металошукачем перевіряють територію;
  • завершує розчищення поля машина з тралом, який тепер розташовується з боку.

"Кабана" розробили військові, які працюють з повітряними дронами. Вони розповіли, що БпЛА можуть використовувати також для підвозу якихось речей та у крайньому разі для евакуації поранених.

Назвали "Кабаном" через те, що він, як кабан проривається крізь будь-що. Попередня версія була дуже шумною та його сильно чули, тому вирішили, що це точно кабан,
– сказав один із розробників дрона Денис.

БпЛА багаторазового використання. Його можна відремонтувати навіть в польових умовах. Колеса міцні та витримують протипіхотні міни та "пелюстки".

Він унікальний тим, що зроблений не тільки для розмінування в полях. Його габарити дозволяють працювати в приміщеннях, забезпечити безпеку ДСНС. Також на цей дрон плануємо зробити додаток, який буде помічати залишки мін та снарядів на мапі,
– зазначив один із розробників дрона Ігор Касян.

Підсумовуючи, представник Благодійного фонду "Розмінування України" Ян Артюхов розповів, що винахідники хочуть розмінувати поле неподалік від міста Дергачі, щоб цьогоріч засіяти якусь культуру та відповідно зібрати гарний урожай.

Україна виробляє сучасні та потужні дрони

  • СБУ показала тестування нового дрона класу ''Морський малюк'', який отримав назву "Авдіївка". Як і кожна модель, БпЛА пройде повний цикл морських випробувань. У процесі команда розробників буде адаптувати новітнє бортове озброєння, спеціально сконструйоване та виготовлене для використання на багатоцільових платформах.
  • Новий "Sea Baby 2024" має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрову спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів. СБУ задумувала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння.
  • Також український дрон Magura V5 створювали спеціально для полювання на військові кораблі в морі – він менший за розміром, швидший і значно маневровніший. Цей дрон ще не розкрив свої можливості на повну силу. Далі у планах – розміщення на безпілотниках засобів ППО і, можливо, інших систем ураження.
  • Окрім цього, ударний дрон, який називають "Баба Яга", став "нічним жахіттям" для росіян. БпЛА вдало розбиває різні укріплення окупантів та знищує легкоброньовану техніку, завдаючи удар потужним боєприпасом. Також ці коптери застосовують для постачання необхідної продукції у важкодоступні місця на передній лінії.