У Заозерному на Вінничині понад 800 мешканців. Раніше село було занедбаним, нині понад ста людей працюють на птахофабриці МХП "Вінницька птахофабрика". Як розповідають місцеві, завдяки інвестору в них відремонтували шкільний спортзал, зробили парк з фонтанами і дитячим майданчиком, водопровід, на черзі – ремонт клубу.

Читайте також: Мін'юст розводить руками та вихваляється антирейдерською статистикою, – Мартинюк

За словами сільського голови, чистоті довкілля птахофабрика не загрожує, а з невдоволених лише єдина жінка, яка проживає на краю села і скаржиться, що її отруюють хімікатами, якими обробляють поле.

Аби не забруднювати довкілля, на підприємстві дотримуються усіх екологічних вимог, переконує директор Вінницької птахофабрики. А через те, що продукція постачається у 60 країн світу, зокрема і в ЄС, екологічність виробництва регулярно перевіряють ще й європейські інспектори. Претензій з боку контролерів не було жодного разу, переконує директор.

Зараз ми під'їжджаємо до споруд, які очищають воду. Там неодноразово міряли та всім показували. Насправді вода з Бугу значно брудніша, ніж ця,
– зазначив директор "Вінницької птахофабрики" ВП ПАТ "МХП" Ігор Лещенко.

Вода, загалом проходить кілька стадій очищення, а саме хімічну, фізичну, бактеріальну, надтонкий фільтр і насичення киснем.

За словами керівництва заводу МХП, вони не причетні до забруднення довкілля, адже інвестують значні кошти в його збереження та обладнання новими потужними очисними спорудами.