Таку думку 24 каналу висловив народний депутат України, голова комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов. Він розповів, що наприкінці минулого року дійсно була технічна затримка, але вона була пов'язана з внутрішніми документами.

До теми Романа Маселка та Миколу Мороза обрали у Вищу раду правосуддя

Що гальмує перезапуск Вищої ради правосуддя

Тоді Рада суддів не делегувала членів до складу Етичної ради, але цей процес затримався лише на місяць. Також були певні затримки з формуванням Етичної ради через міжнародну компоненту, зокрема представників, делегованих міжнародними організаціями.

Тому я не говорив би, що серйозні затримки були з боку з'їзду суддів,
– зауважив нардеп.

Він також додав, що Етична рада досі не надала своїх кандидатів, тому на сьогодні немає конкретної дати з'їзду суддів. Комітет з питань правової політики незадоволений темпом роботи Етичної ради й конкурсної комісії.

Профільний комітет збирав спеціальне засідання для відновлення роботи над формуванням Вищої ради правосуддя під час війни. Це має прискорити надання перевірених кандидатів до її складу.

Читайте також Потрібно очистити судову систему, – Маселко розповів про перші кроки у Вищій раді правосуддя

Чи пов'язана затримка формування ВРП з війною

Маслов зауважив, Етична рада й конкурсна комісія мають можливість працювати дистанційно. Тому затримка формування ВРП пов'язана не з війною, а з організаційними питаннями у роботі цих органів.

Навіть в умовах війни питання справедливості не можуть відходити на другий план,
– наголосив голова комітету ВРУ.

"В питаннях гальмування відновлення справедливості та відповідно функціонування доброчесної ефективної судової системи для мене немає ніяких компромісів й не може бути ніяких затримок", – додав він.

Маселко прокоментував формування ВРП: дивіться відео

Чому попередня Вища рада правосуддя припинила повноваження

22 лютого 2022 року 10 членів Вищої ради правосуддя за власним бажанням достроково склали свої повноваження, тому ВРП втратила кворум і припинила виконувати свої обов'язки.

Причиною такого рішення у Вищій раді правосуддя назвали дії Етичної ради, яка з 8 лютого почала перевірку на доброчесність всіх членів органу. Виняток становив тільки глава Верховного Суду.

У ВРП заявили, що можливість безперебійної діяльності органу ставала "прямо залежною від рішень та дій Етичної ради". А робота в межах такої залежності порушує гарантії діяльності її членів.