Так припускає відомий американський економіст, колишній радник у Мінфіні Росії Кліффорд Гедді, повідомляє американська газета The Washington Post.

У статті, опублікованій на сайті інституту Брукінгса, експерт пише про можливу причетність Москви до організації витоку і назвав докази своєї ідеї.

На думку Гедді, Москва "не стала жертвою публікації скандальних "панамських документів", оскільки, по суті, в них майже немає інформації, яка могла б нашкодити російському президенту Володимиру Путіну".

Водночас у документах міститься інформація, яка ставить у скрутне становище світових лідерів.

У статті йдеться, що на користь цієї ідеї також говорить і те, що пропозиція передати інформацію фірми Mossack Fonseca німецькому виданню, імовірно, надійшло від хакера, якого підтримував російський уряд, і саме цей перший контакт призвів до публікації витоку.

"Той факт, що в "панамських документах" фігурує так мало американців, може говорити про те, що їх дані були видалені, щоб їх використовувати як інструменту шантажу", — вважає Гедді.

Однак експерт наголошує, що його припущення – це лише теорія, яка має на меті окреслити можливі шляхи розслідування мети витоку інформації.

Водночас The Washington Post наголошує, що багато експертів визнали переконливими доводи Гедді.

Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) оприлюднив масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовували відомі люди для ухилення від сплати податків. Одним із фігурантів розслідування став Президент України Петро Порошенко.