Про виїзд з Маріуполя розповіла його корінна мешканка Марія. У межах проєкту 24 каналу СВОЇ дівчина поділилася спогадами про життя в окупації, полон чоловіка військового та прихисток на Закарпатті.
До теми Росіяни збудували у Маріуполі величезний морг: навіщо це окупантам
Безпечно виїхати допомогли діти
Марія розповіла, що наприкінці березня на Володарській трасі було близько 15 російських блокпостів. Спочатку все було спокійно – окупанти нікого не чіпали.
Волонтери посадили Марію, її сестру та дітей на передні сидіння, аби російські військові бачили, що в авто є діти.
Але на декількох точках я дуже не сподобалася російським військовим. Вони попросили документи та свідоцтво про народження дитини. Якось дуже дивно на мене дивилися,
– розповіла дівчина.
Вона зазначила, що знала, що з телефона потрібно видалити абсолютно все – щоб нічого не пов'язувало її з військовою тематикою.
"Насправді я тоді не розуміла, наскільки це серйозно. Однак тоді інший військовий сказав, що там діти й не треба нас рухати. Тобто у якомусь сенсі нас врятували діти, бо якби не вони, то росіяни могли б багато речей познаходити", – додала Марія.
За її словами, дорога була доволі довгою – приблизно 9 годин.
"Нас лякали, говорили, що ми не доїдемо, бо 20 березня багато людей виїжджали і багато з них не доїхали. Щодо блокпостів, то, мабуть, нам пощастило. Вони не дуже чіплялися", – зазначила дівчина.
Марія зауважила, що, коли вони вже виїхали з підконтрольної окупантам території, почалися українські блокпости.
"Там все взагалі було добре, до нас дуже добре ставилися, з розумінням", – підсумувала дівчина.
Варто подивитися – Окупанти у Маріуполі пробили чергове дно: відео