Одна війна – дві різних цілі

Цілі сторін тяжіють до максималізму – із різних причин, звичайно. Для злочинного режиму путіна велика війна проти України – що відверта авантюра, це питання політичного і фізичного виживання на фоні нездатності досягнути оригінальних цілей.

Варте уваги М142 стануть початком кінця російських окупантів: залишилося ще два кроки

Для України і нації – це теж питання фізичного виживання поряд із пришибленим сусідом. Плюс чим більше втрат і руйнувань із нашого боку, то все більше людям буде важко говорити про будь-який гіпотетичний компроміс.

Але під ці максималістські цілі жодна зі сторін не може мобілізувати достатні ресурси, щоб перемогти іншу в каскаді операцій швидше, ніж будуть відновлюватися ресурси на продовження війни. Причин багато – починаючи від деіндустріалізації в обидвох країнах.

Не пропустіть Чому "бойові якути путіна" можуть вилитися у плачевний сценарій для російської армії

Боротьба на виснаження

Результати такої нездатності ми бачимо за динамікою на фронті. Позиційне протистояння на півдні. Фронтальний дуже повільний наступ ворога на сході із більше витисканням, а не оточенням / знищенням наших сил.

Рано чи пізно сторони змушені будуть враховувати оцю невідповідність між цілями і ресурсами на їх реалізацію. Це не виключає боротьбу за відносне посилення переговорної позиції шляхом локальних наступів чи контрнаступів. Як і того, що обидві сторони будуть оперувати на основі уявлення, що треба іще трошки почекати – і час буде остаточно працювати проти ворога.

Актуальне – мешканців Одеси попередили про загрозу нових ударів: дивіться відео