Збройні сили давали потужну відсіч російським загарбникам. Про ситуацію на фронті, атаки на Україну, новини на міжнародній політичній арені – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Відновити буде неможливо: по яких цілях нищівно битиме ракета-дрон "Паляниця"
У Тисі знайшли тіло 23-річного хлопця
За повідомленням ДПСУ, тіло чоловіка виявлено 26 серпня. Під час огляду знайдено український закордонний паспорт. Перед тим двох потопельників знайшли на українсько-румунській ділянці кордону.
Це вже третій випадок загибелі у серпні та сорок перший з початку війни, коли люди намагаються незаконно перетнути кордон Тисою,
– повідомляє пресслужба ДПСУ.
За відповідну ділянку несе відповідальність Мукачівський прикордонний загін. Держприкордонслужба загалом неодноразово попереджала про загрозу спроб незаконного перетину кордону, зокрема вплав.
Путін розуміє, що має 10 – 12 тижнів для досягнення цілей на Покровському напрямку, – Sky News
Військовий аналітик Шон Белл розповів Sky News, що, вочевидь, плани Путіна стосовно сухопутного коридору у Крим не змінилися. Наразі ж російський диктатор намагається реалізувати цей свій воєнний задум.
За словами аналітика, дуже важко дати ясність щодо тактичного прогресу війни, враховуючи відносну нестачу детальної інформації про прогрес, виклики та можливості.
Проте, за його словами, виглядає ймовірним, що найближчою метою "спеціальної військової операції" Путіна є "забезпечення безпеки Криму, Донбасу та сухопутного мосту між двома регіонами".
Як наголосив Шон Белл, Покровськ є стратегічно важливим логістичним і транспортним вузлом для українських сил у регіоні, і зараз повідомляється, що російські сили перебувають лише близько 10 кілометрах від міста, що змусило українців евакуювати цивільне населення.
Російський президент знає, що в зимові місяці дуже важко підтримувати динаміку, тому у нього є, мабуть, 10 – 12 тижнів для досягнення своїх цілей, перш ніж настане зимова погода,
– мовиться у матеріалі.
Аналітик зазначив, що у разі потенційного захоплення Покровська до зими, цілком можливо, що Путін "покаже, що готовий вести переговори про припинення вогню". Однак, звісно ж, окупантам у будь-якому разі довіряти не можна.
Як згадують загиблого пілота Олексія Меся
У своєму телеграм-каналі офіцер ЗСУ Анатолій "Штірліц" Штефан написав, що Андрій "Джус" Пільщиков та Олексій "Мунфіш" Месь залишаться в історії тими, хто подарував українській авіації нові крила.
Землячка Меся Інна Тимощук на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що хоч знала загиблого пілота зовсім трохи, втім, запам'ятала його привітним, ерудованим, освіченим, добрим та надзвичайно приємним юнаком. Востаннє вони бачилися на міжшкільних олімпіадах.
І сьогодні наша зустріч виявилась занадто болісною…
Україна втратила неймовірну Людину, Воїна та Фахівця. І таку втрату без перебільшення я б назвала національною трагедією,
– написала Тимощук.
Також на трагічну звістку відреагувала дівчина загиблого у 2023 році пілота "Джуса" Меланія Подоляк. Також вона приклала фото на якому зображені Олексій Месь, Андрій Пільщаком та Олександр Корпан. Усі троє пілотів віддали життя у бою за Україну.
Цікаву історію із Месем пригадав Сергій Притула.
"Вересень 2022. Один з військових аеродромів на заході країни. Ми передаємо Повітряним Силам "Народні Байрактари". В цей момент на злітній смузі приземляється винищувач, який повернувся з бойового вильоту.
Величезне пожвавлення серед особового складу. Moonfish повернувся!", – згадує волонтер.
Він розповів, що Олексій був надзвичайно харизматичним і володів відмінним почуттям гумору. Також він дав дозвіл, щоб написати маркером на засобах ураження "привіти" для російських військ.
"Більше ми не перетинались, але про Олексія я неодноразово чув не тільки від знайомих в Україні, але й, приміром, у Вашингтоні в лютому цього року. Він був (разом із "Джусом") тим, хто вибивав із партнерів F-16 для захисту України. І в своєму останньому польоті саме на F-16 він зберіг багато життів наших громадян, збивши три крилаті ракети та 1 ударний БпЛА", – написав Притула.
У Міненерго розповіли про енергосистему після масованих атак
За словами заступниці міністра енергетики Світлани Гринчук, енергетична система України після масованої комбінованої атаки Росії 26 серпня залишається цілісною та збалансованою, хоча й дуже складною. Наразі на всіх пошкоджених об'єктах тривають відновлювальні роботи. Мовиться про розбір завалів, розмінування й заміну зруйнованого обладнання.
Роботи тривають 24/7. Енергетикам вдалося не допустити системної аварії. Система залишається цілісною і збалансованою. Ситуація контрольована,
– заявила Гринчук.
Заступниця міністра енергетики також додала, що на енергетичних об'єктах триває підготовка до зими.
У Києві на станції метро "Університет" пасажир потрапив під потяг
У Київській міській державній адміністрації розповіли, що на станції "Університет" пасажир потрапив на колії. На місці події правоохоронні органи з'ясовують всі обставини інциденту.
Станції "Театральна" та "Університет" тимчасово зачинені для входу пасажирів. Також зачинено перехід між станціями "Золоті ворота" та "Театральна",
– сказали в КМДА.
Окрім того, рух поїздів червоною лінією метро здійснюється між станціями "Академмістечко" – "Вокзальна", "Хрещатик" – "Лісова".
Зрештою у КМДА повідомили, що пасажир живий, а рух поїздів червоною лінією метро відновлено у звичайному режимі.
Позиція Чехії щодо ударів по Росії з F-16
Партнери не дозволяють Україні проводити удари на території Росії, але Чехія підтримує право України на самостійне використання зброї. Президент країни вважає, що Україна має самостійно вирішувати, як використовувати надані F-16.
Якщо, згідно зі статтею 51 Статуту ООН, ми хочемо допомогти Україні у захисті від агресії та допомагаємо їй матеріальними постачаннями, а не безпосередньою участю у бойових діях, то це справа України, як використовувати ці постачання зброї,
– сказав він.
У боях за Україну загинув доброволець з Грузії Віктор Кіпрітіді
На війні загинув 49-річний грузинський боєць Віктор Кіпрітіді, який воював на боці ЗСУ. Він був біженцем з окупованої Росією Абхазії.
Подробиць загибелі захисника наразі немає, 30 серпня його тіло доправлять на Батьківщину.
Путін планує відвідати Монголію, де його зобов'язані заарештувати
У Кремлі офіційно анонсували візит Путіна до Монголії на запрошення президента країни Ухнаагійна Хурелсуха. Очікується, що російський президент здійснить візит 3 вересня.
Однак Монголія є учасником Міжнародного кримінального суду та ратифікувала Римський статут, тому зобов'язана виконати ордер на арешт Путіна.
В Одесі пролунав вибух, повідомив мер міста.
Україна втратила винищувач F-16
Генштаб підтвердив, що під час російської атаки зазнав катастрофи винищувач F-16. На ньому загинув пілот.
Для з'ясування причин аварії призначили спеціальну комісію МОУ, наразі вона працює в районі падіння літака.
Загинув льотчик Олексій Месь
У Повітряних силах повідомили, що в небі загинув льотчик Повітряних Сил ЗС України Олексій Месь. Це трапилося 26 серпня, під час відбиття масованої атаки Росії.
Прощання з Героєм відбулося 29 серпня. Йому надали звання полковника посмертно.
В ЗСУ уточнили, яку саме територію у Часовому Яру контролюють росіяни
Росіяни контролюють лише територію до каналу "Сіверський Донець – Донбас" у Часовому Яру, що не становить 40% міста. Про це розповів представник пресслужби 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила Андрій Полухін
Зеленський провів дві важливі наради
Президент Володимир Зеленський провів дві важливі наради. Одна з них стосувалася ситуації на фронті, передусім на Покровському напрямку, та операції в Курській області. Друга – розробки вітчизняної далекобійної зброї.
Салліван зустрівся із Сі Цзіньпіном: вони обговорили повномасштабну війну в Україні
Джейк Салліван зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Зустріч була частиною зусиль для підтримки комунікацій між США і Китаєм та відповідального управління відносинами. Обговорені питання включали повномасштабну війну Росії та України.
Є ознаки, що Росія готує ядерну провокацію з АЕС
Як підтвердив голова ЦПД РНБО, Росія готує ядерну провокацію на українських АЕС.
МАГАТЕ заявило про спробу Росії порушити роботу українських АЕС під час атаки 26 серпня.
Запобігти провокації можна за участі МАГАТЕ та підтримці прозорого моніторингу ситуації на АЕС, зокрема під час російських обстрілів.
Після короткої "паузи" окупанти відновили штурми біля Оріхова
Окупанти поновили штурми на Оріхівському напрямку після короткої "паузи" Ворог не проводив атак протягом 22 – 24 серпня, але минулої доби – відновив активність. Про це повідомив речник ОУВ "Таврія" Дмитро Лиховій.
Якщо говорити про початок цієї доби, то станом на 7 ранку було відбито 3 штурми противника на Оріхівському напрямку в районах населених пунктів Мала Токмачка і Роботине двічі. Можна сказати, що росіяни поновили штурмові дії, поновили активність на Запоріжжі на Оріхівському напрямку, тому що були три доби – 22,23, 24 серпня – коли на всій операційній зоні ОУВ "Таврія" не було жодної штурмової дії противника,
– розповів речник "Таврії".
Росія формує нову бригаду для підтримки сил на Харківщині
Окупанти формують нову "добровольчу" бригаду для підтримки угрупування "Сєвєр", яке діє на Харківщині. Наказ про "Барс" вороже міноборони видало 21 серпня. Про це повідомив речник ОТУ "Харків" полковник Віталій Саранцев.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розповіла, що Німеччина готує новий "захисний щит" для України.
Глава МЗС зазначила, що Німеччина планує передати до кінця року ще 4 комплекси IRIS-T та продовжить постачання зенітних установок Gepard.
У Сумах о 13:09 чули звук вибуху.
На Дніпропетровщині уламки російського дрона впали на території електропідстанції.
Очільниця МЗС Латвії прокоментувала наступ на Курськ
Наступ української армії на Курську область Росії підпадає під право на самооборону. Про це заявила міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже напередодні неформального засідання у Брюсселі.
За її словами, стаття 51 статуту ООН передбачає таке право на самооборону. Крім того, це право включає можливість ударів по військових об’єктах на російській території.
Українське право на самооборону, яке передбачене статутом ООН. (...) І українці були дуже обережними і дуже старанними, не переслідуючи цивільних, не роблячи того, що росіяни робили на українській території,
— сказала Байба Браже.
Латвійська міністерка назвала Курську операцію “нормальною протидією військовим цілям”.
У Білорусі вперше застосували авіацію для збиття російського "Шахеда"
В ніч на 29 серпня Росія вкотре запустила по Україні дрони-камікадзе "Шахед". Один з безпілотників залетів на територію Білорусі, після чого його спробували збити.
За даними моніторінгової групи, безпілотник був зафіксований у Єльському районі Гомельської області. Там було чутно декілька вибухів.
У Києві затримали коригувальників ворожого вогню
СБУ затримала агентів гру, які організували "спостережні пункти" в орендованих квартирах Києва, щоб коригувати обстріли.
Контррозвідка Служби безпеки зірвала нову спробу рф створити власні агентурні осередки у Києві, Полтаві та Чернігові.
Затриманими виявились двоє мешканців Київщини, які за гроші почали працювати на російську спецслужбу.
За вказівкою окупантів фігуранти коригували ракетно-дронові атаки рф та готували підпали електропідстанцій і службових авто ЗСУ.
Для виконання завдань зловмисники облаштували спостережний пункт в орендованій квартирі київської багатоповерхівки з панорамою на потенційні цілі – об’єкти критичної інфраструктури.
У цьому помешканні агенти встановили відеокамери з програмою віддаленого доступу, яка дозволяла гру стежити за вулицями Києва у режимі онлайн.
У такий спосіб ворог сподівався зафіксувати наслідки повітряних ударів по місту та виявити вогневі позиції ППО для коригування нових атак.
З аналогічним завданням диверсійна група виїжджала до Полтави і Чернігова. Там вони спочатку проводили дорозвідку поблизу енергооб’єктів, а потім планували створити власні осередки в обох містах.
Ще одним завданням для нових учасників російської агентури були підпали службових авто співробітників ТЦК та силових трансформаторів у трьох регіонах України.
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
На Гомельщину перекинули медичний загін спецпризначення
29 серпня білоруське міноборони заявило, що в одному з районів розгорнуто медичний загін спеціального призначенн. Мета розгортання — надання медичної допомоги військовослужбовцям, які перебувають біля кордону з Україною.
Військові розгорнули шпитальне та діагностичне відділення. Нинішнє розгортання МОСН відрізняється тим, що воно відбувалося не "десь у лісі чи полі, ми розвертаємось у межах міста".
23 серпня з'явилася інформація, що у Калінковичській центральній районній лікарні один із поверхів віддали військовим під госпіталь. Лікарі лікарні на поверх не мають доступу.
Також 23 серпня повідомлялося про проведення у військкоматі Калінковичського району занять з організації медичного забезпечення у надзвичайних ситуаціях.
Станом на 29 серпня чисельність перекинутого угруповання у Гомельську область збільшилася до 1150 осіб.
На Сумщині продовжується евакуація жителів прикордоння
Рятувальники разом із поліцейськими та представниками волонтерських організацій проводять евакуацію людей, що живуть у прикордонних населених пунктах Шосткинського району.
Надзвичайники допомагали людям похилого віку та маломобільним громадянам сісти до спеціалізованих броньованих авто ДСНС.
Людей вдалося евакуювати до більш безпечного місця.
У Росії та Білорусі масово поширюється саботаж на заводах ОПК, – "Атеш"
На пошту партизанського руху надійшов лист від агентів із текстовим документом, де розписано заклики до саботажу на заводах оборонно-промислового комплексу.
В інструкції описані поетапні дії, які почали поширюватися серед співробітників великих підприємств. Робітники з великим інтересом сприймають ці заклики та готові діяти, як повідомляє агент.
У Брюсселі пройде зустріч міністрів ЄС
Україна закликатиме європейських партнерів надати дозвіл завдавати ударів по військових цілях в глибині Росії, а також пришвидшити постачання обіцяної військової допомоги. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, прибувши на неформальну зустріч очільників європейських МЗС у Брюсселі.
Скільки російських цілей збили вночі
У ніч на 29 серпня Росія атакувала Україну 3-ма керованими авіаційними ракетами Х-59/69 із повітряного простору Курської та Бєлгородської областей, що в Росії. Командувач Повітряних сил Микола Олещук повідомив, що із цього ж напрямку ворог атакував 2 ракетами. За його словами, тип цих ракет наразі встановлюється.
Крім цього, Росія атакувала 74-ма ударними БпЛА типу Shahed-131/136 з районів: Приморсько-Ахтарськ, Курськ та Єйськ.
В результаті протиповітряного бою збито 2 керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 60 ударних БпЛА Shahed-131/136. Ще 14 ударних БпЛА локаційно втрачені (упали) на території України,
– повідомив командувач Повітряних сил.
Яка різниця між вибором цілей для ударів Україною й Росією
Росія намагається знищити Україну, тому цілиться у житлові будинки, магазини та критичну інфраструктуру. Натомість Україна хоче припинити насильство та ослабити здатність Росії атакувати. Тому ми вдаряємо по легітимних військових об'єктах, зокрема по місцях концентрації російських військ і техніки, складах озброєнь і палива, логістичних центрах,
– підкреслив Сергій Кислиця.
Вранці в Харківській області пролунали вибухи
Повітряну тривогу в Харківській області оголосили о 09:06, а вже за кілька хвилин, близько 09:10, в регіоні пролунали вибухи.
Перед цим моніторингові канали повідомляли про загрозу застосування балістичного озброєння з Бєлгородської області Росії.
О 09:28 в Харківській області оголосили відбій повітряної тривоги. За попередньою інформацією моніторингових каналів, російські війська застосували одну балістичну ракету.
Росіяни контролюють приблизно 40% міста Часів Яр.
В Одесі вранці пролунали вибухи
Повітряну тривогу в регіоні оголосили о 08:16, а вже за кілька хвилин, близько 08:21, в Одеському районі пролунав вибух.
Перед цим Повітряні сили ЗСУ попереджали про загрозу застосування балістичного озброєння з півдня. Моніторингові канали також писали про ракету, яка летіла над областю. Ймовірно, йдеться про "Іскандер-М", який окупанти запустили з Криму.
У Брюсселі пройде зустріч голів МЗС Євросоюзу
Голова МЗС Кулеба прибув до Брюсселю на зустріч голів МЗС Євросоюзу.
Серед пріоритетів України на цих переговорах – отримання дозволу на удари вглиб російської території та перехоплення партрнерами російських ракет і дронів поблизу кордонів України.
На Харківщині обстановка суттєвих змін не зазнала
На Харківському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала. Росіяни не полишають спроб витісняти ЗСУ із займаних позицій.
Поблизу Глибокого окупанти намагалися здійснити перегрупування, в результаті дій Сил оборони зазнали втрат, планують евакуацію.
Поблизу Лукʼянців підрозділи 7-го окремого мотострілецького полку 11-го армійського корпусу здійснили поповнення БК мінометних розрахунків.
Поблизу Стариці та Огірцевого Росія здійснює заходи логістичного забезпечення, інженерного обладнання позицій. Активізував ведення повітряної розвідки.
У Вовчанську ворог здійснив спробу доставки особового складу до центральної частини міста із застосуванням 2-х танків та 2-х МТЛБ, поніс втрати та відійшов.
Поблизу Тихого противник продовжує здійснювати заміну 83-ї окремої десантно-штурмової бригади на 136-ту окрему мотострілецьку бригаду 58-ї армії.
Протягом минулої доби також відбулося 2 ініційованих ворогом бойових зіткнення. Росіяни завдали 6 авіаударів з використанням 6 КАБів та 22-х некерованих авіаційних ракет. Крім того, російські окупанти завдали 43 удари дронами-камікадзе та 393 рази обстріляли позиції ЗСУ.
Наразі триває 2 бойових зіткнення біля Вовчанська.
19 разів Росія обстріляла Сумщину
Вночі та зранку росіяни здійснили 19 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 63 вибухи. Обстрілів зазнали Білопільська, Есманьська, Хотінська, Глухівська, Дружбівська, Шалигинська, Миколаївська, Свеська, Великописарівська, Краснопільська, Новослобідська громади:
- Есманьська громада: ворог здійснив авіаудар КАБ (1 вибух) і вдарив FPV-дроном (1 вибух).
- Хотінська громада: пуск авіабомб КАБ (4 вибухи).
- Білопільська громада: авіаудар КАБ (7 вибухів), мінометний обстріл (1 вибух).
- Миколаївська громада: росіяни нанесли авіаудар, внаслідок чого поранені дві цивільні людини.
- Дружбівська громада: ворог бив з артилерії (5 вибухів).
- Краснопільська громада: росіяни здійснили атаку FPV-дроном (2 вибухи), також вели артилерійський обстріл (5 вибухів), мінометний обстріл (2 вибухи).
- Великописарівська громада: артилерійський обстріл (10 вибухів).
- Глухівська громада: пуск авіабомб КАБ (4 вибухи).
- Новослобідська громада: ворог обстріляв громаду із РСЗВ (16 вибухів).
- Шалигинська громада: пуск авіабомб КАБ (2 вибухи).
- Свеська громада: росіяни здійснили пуск авіабомб КАБ (3 вибухи).
Яка ситуація на Херсонщині
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що напередодні Росія атакувала населені пункти Антонівка, Білозерка, Благовіщенське, Гаврилівка, Дудчани, Дніпровське, Придніпровське, Новодмитрівка, Станіслав, Садове, Широка Балка, Шляхове, Кізомис, Шестакове, Осокорівка та місто Херсон.
Російські військові поцілили в автозаправну станцію; житлові квартали населених пунктів області, зокрема багатоповерхівку та 10 приватних будинків. Також окупанти пошкодили газопровід та приватні автомобілі,
– розповів він.
На жаль, через обстріли 5 людей поранено.
Також вночі над Херсонщиною знищили 2 "Шахеди".
У Кривому Розі вночі було гучно
Ніч на 29 серпня у Кривому Розі та районі пройшла тривожно – там було гучно, але минулося без надзвичайних подій.
У Кривому Розі продовжують працювати штаби з прийому заяв від містян, чиє майно було пошкоджено внаслідок ракетних атак,
– повідомив голова Криворізької РДА Євген Ситниченко.
Росія обстріляла Дніпропетровщину
Уночі та вранці на Дніпропетровщині збили 5 "Шахедів".
Також напередодні до пізнього вечора росіяни тероризували Нікополь та Марганецьку громаду на Нікопольщині.
Бив артилерією, дронами-камікадзе та з РСЗВ "Град". Пошкоджені ліцей, пошта, собор і кіоск. Понівечені 7 авто та лінії електропередач,
– повідомили в ОВА.
Вранці росіяни також вдарили БпЛа по Нікополю. Загиблих і постраждалих, на щастя, немає.
Яка ситуація на окупованій частині Луганщини
Голова Луганської ОВА Артем Лисогор розповів, що окупанти обіцяють відремонтувати систему централізованого теплопостачання у Сєвєродонецьку та Лисичанську.
У Лисичанську восени 2023 року навіть спробували влаштувати показовий запуск, але щось не вдалося – населення залишилося без тепла,
– розповів він.
Цього року показники готовності до опалювального сезону прифронтових міст знову приховані.
Також у Сєвєродонецьку в окупаційних держустановах почали встановлювати модульні котельні.
Також до листопада у Сєвєродонецьку обіцяють відкрити перше робоче місце російського нотаріуса.
Дійсно, у так званій "лнр" їх катастрофічно не вистачає. У багатьох населених пунктах, захоплених у 2022 році, нотаріуси здійснювали виїзні прийоми. В деяких, як от у Біловодську, Троїцьку, Новоайдарі, Сватовому чи Міловому, послуги нотаріуса можна було отримати раз на три місяці. У Новопскові – тричі за півроку. У Сєвєродонецьку ситуація була дещо кращою – туди двічі на тиждень приїздила спеціалістка з сусіднього Лисичанська. Тепер, ніби, буде свій,
– написав Лисогор.
Яка ситуація на деокупованій Луганщині
Голова Луганської ОВА Артем Лисогор повідомив, що у деокупованих населених пунктах ще залишаються декілька людей, які одержують пенсії, користуючись послугами "Укрпошти".
Щоразу, коли дозволяє безпекова ситуація, допомагаємо дістатися їм найближчого відділення на Донеччині. За потреби організовуємо підвіз до банківських установ і тих, кому виплати надходять на картку,
– повідомив він.
Також до цих сіл днями доставили продукти харчування, ліки та господарчі товари.
Залишатися у прифронтових населених пунктах вкрай небезпечно, каже Лисогор.
Лише за учора противник здійснив там понад 100 обстрілів – бив з артилерії та здійснював скиди з безпілотників. Атакував поблизу Білогорівки, Стельмахівки, Новоєгорівки, Макіївки та Невського. Але люди ще не наважилися на евакуацію,
– розповів голова ОВА.
Яка ситуація у морі
Станом на 06:00 29 серпня:
- в Чорному морі 1 ворожий корабель, носій крилатих ракет "Калібр" агальним залпом до 4 ракет;
- в Азовському морі ворожі кораблі відсутні;
- в Середземному морі 3 ворожі кораблі, з яких 1 є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 8 ракет.
За добу в інтересах рф прохід Керченською протокою здійснили: до Чорного моря – 5 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор; до Азовського моря – 8 суден, з них 6 рухались з протоки Босфор,
– повідомили у ВМС.
На Черкащині після атаки "Шахедом" виникла пожежа
Унаслідок обстрілу дронами також постраждала Черкащина.
Там повідомляють про пожежу на одному із приватних підприємств.
Уламки "Шахеда" впали в один з дворів у Києві
У Києві зафіксовано падіння уламків "Шахеда" у Деснянському районі.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив про виклик екстрених служб на місце події. Там наразі горить альтанка в котеджному містечку.
У Черкаській області також пролунали вибухи. Існувала загроза атаки "Шахедами".
Цілу ніч Україну атакували "Шахеди"
Цілу ніч Україну атакували російські "Шахеди". Зокрема, наразі тривога триває ще на Київщині.
Є інформація від Київської МВА про падіння уламків у Голосіївському районі: вони впали на дитячий майданчик і будинок. Про постраждалих наразі інформації немає.
На Харківщині лунали вибухи
Вночі на Харківщині пролунала серія вибухів. Ймовірно, вони пов'язані із рухом "Шахедів".
Також з інформації місцевих моніторингових спільнот відомо, що Харківську область ворог обстрілював із РСЗВ.
Вночі на Київщині ввели екстрені відключення світла
Екстрені відключення світла ввели на Київщині, Дніпропетровщині та Одещині.
За командою Укренерго вводимо екстрені відключення. Під час екстрених відключень світло вимикається не за графіком, а там, де це необхідно, і на стільки часу, скільки потрібно для стабілізації енергосистеми. На жаль, у таких випадках неможливо передбачити час відновлення світла,
– заявили Київські електромережі.