Про це у статті для журналу The Economist повідомив американський політолог Аян Бреммер. Він зазначив, що наразі результат війни залишається невизначеним, але одне відомо точно.
Читайте також Велика Британія не зупиниться, поки Путін не програє, – очільниця МЗС
В Україні немає жодного такого сценарію, за яким би Путіну та Росії стало краще, ніж було до 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення
– наголосив засновник Eurasia Group.
Війна, яку розв'язав Путін, лише зміцнила відчуття національної ідентичності в Україні та остаточно визначила Росію як найбільш запеклого та ненависного ворога на багато десятиліть.
Путін програв на всіх фронтах
Схваливши рішення про повномасштабний наступ, російський диктатор:
- коштував своїй країні тисяч життів солдатів, зокрема й строковиків;
- показав світу, що його армія неефективна, а мільйони доларів, витрачені на її модернізацію, були просто змарновані;
- дав НАТО відчуття єдності й мети, яку оборонний блок втратив десятиліття тому;
- показав Фінляндії та Швеції вагомі причини приєднатися до Альянсу;
- підштовхнув інші держави відправляти свої війська ближче до кордону Росії;
- переконав Європу відмовитися від імпорту російської нафти й газу;
- накликав на свою країну санкції та жорсткі заходи експортного контролю, які завдають шкоду на покоління;
- перейшов Рубікон в очах Європи та США;
- провалив завдання з підготовки російського суспільства до реальних людських, фінансових і матеріальних втрат через його так звану "спецоперацію";
- колосально зміцнив підтримку Заходу України.
Аян Бреммер вважає, що головна причина прорахунків Путіна може бути пов'язаною з його особистою ізоляцією. Схоже, диктатор вже дуже давно не прислухається до різних точок зору.
Як і ще пояснити його віру в те, що його армія здатна захопити Київ за два тижні? (Колишній президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу сказав, що Путін дуже часто хвалився перед ним цим у 2014 році). Як Путін міг думати, що українці швидко здадуться, щойно вторгнення почнеться?
– продовжив він.
Путін не очікував такої реакції світу
Американський політолог припускає, що Путін не очікував на таку потужну реакцію цивілізованого світу, думаючи, що буде не більше, ніж у 2014 році після окупації Криму та війни на Донбасі.
Придушуючи будь-яке інакомислення в Росії, Путін став глухим до важливих застережень, а також переконав своє оточення, що їхня особиста безпека та благополуччя залежить від лояльності до нього і його версії "правди",
– вказує Аян Бреммер.
Автор навів один важливий приклад про те, що у перші дні вторгнення Путін запевнив: "Солдати строкової служби не беруть і не будуть брати участь у війні". Дуже швидко виявилося, що це не правда. Існує три можливих пояснення для цього і кожне з них шкодить диктатору:
- Перше – Путін збрехав російському народу про дещо, що він все одно не зможе приховати;
- Друге – російські генерали збрехали йому;
- Третє і, напевно, найбільш ймовірне – дезінформація пронизує російську армію на кожному рівні. Високопоставлені офіцери тепер не знають точно, що відбувається на нижчих щаблях командування.
Однак якими б не були причини, всі вони ліквідують довіру до Путіна як у Росії, так і за кордоном, а також підривають ефективність російської армії на багато років вперед.
Поразка Росії у війні невідворотна
Провал Росії, коли вона намагалася захопити столицю України, повториться й на Донбасі. На території Донецької та Луганської областей Москва зазнає такої ж невдачі, як на Київщині.
Потужність, мотивованість і професіоналізм українських воїнів, загартованих у 8-річних боях, а також готовність західних урядів постачати зброю, завдадуть Путіну нищівної поразки у війні.