Проте знищення ЗСУ російських офіцерів – не єдина проблема, що спричиняє дефіцит кадрів у лавах зс росії. Через безпрецедентні втрати країни-агресорки за 155 днів повномасштабного вторгнення, російські військовослужбовці часто просто відмовляються воювати.
Читайте також Тисячі безногих не стали на заваді: кремль готує ґрунт для масової мобілізації
Як російська армія покриває дефіцит кадрів
У Головному управлінні розвідки Міноборони України розповіли, що на тлі великих бойових втрат в Україні у російській армії виник дефіцит офіцерів. Щоб бодай якось заповнити такі вакансії, у росії почали масово надавати офіцерські звання молодшого лейтенанта військовим сержантського складу, які не мають відповідного досвіду та освіти.
Крім того, дефіцит посилюється тим, що безліч військовослужбовців та росгвардійців з далекосхідних регіонів не бажають брати участі у бойових діях в Україні. Зокрема й тому, що їх часто беруть до складу "зведених" підрозділів, що формуються не за професійною ознакою. Як наслідок, значна кількість військових не має належної підготовки, що посилює втрати живої сили окупантів.
Разом з тим безліч росіян, які вже брали участь у бойових діях, відмовляються повертатися у свої підрозділи – заявляють про проблеми зі здоров'ям. Щоб запобігти "відтоку кадрів", керівництво зс росії формує військово-лікарські комісії, чиє основне завдання – виявляти ухилянтів, які імітують захворювання та поранення унаслідок участі у війні проти України.
До речі партія путіна "єдина росія" першою втекла з Херсона після обстрілу Антонівського мосту
Триває прихована мобілізація
Тим часом у невеликих населених пунктах ростовської області тривають активні заходи з мобілізаційної підготовки військовозобов'язаних. Обласні військкомати призивають молодиків, які проходили службу й мають артилерійський досвід. Тих, хто служив у піхоті, записують до резерву.
Їх повідомляють про необхідність прибуття за викликом для ротації військовослужбовців, що нині беруть участь у війні проти України, конкретні терміни не оголошуються. Наразі майже з кожного села ростовської області на військову службу призвано від семи до десяти місцевих жителів,
– зауважили в українській розвідці.
До слова, у ГУР МО також додали, що у прикордонній бєлгородській області місцеві жителі почали масово нищити власне ж майно, аби отримати від російської влади компенсації за нібито обстріли з боку України. У регіоні наростає кількість претензій до влади через її неспроможність якісно відремонтувати пошкоджені будівлі.
Вас може зацікавити – ЗСУ знищили нові склади росіян з боєприпасами: дивіться відео