Таку думку висловив британський політолог, фахівець з України Ендрю Вілсон, повідомляє "Апостроф".

За словами експерта, з 2014 року чимало змінилося – Захід вже краще проінформований про Україну та менш наївний щодо Росії.

"Багато що відбулося в 2017 році – блокада, спроби Росії паспортизувати місцеве населення, "націоналізація" власності олігархів на Донбасі, проблеми з лідерством на Донбасі, цикл переговорів Волкера. Зміни починають проявлятися. Це дуже проблемна ситуація, наслідки якої можуть розтягнутися на 15 чи 20 років, але сьогоднішня неблагополучна рівновага дуже нестійка, малоймовірно, що вона збережеться", – пояснив експерт.

Читайте також: США вказали на вагомий доказ участі Росії у війні на Донбасі

На думку Вілсона, подальший розвиток подій наразі важко спрогнозувати, але є динаміка до замороження конфлікту.

А що далі? Можна шукати вихід із ситуації, хороший чи поганий. Або ж заморозити конфлікт, тому що наразі він не заморожений. Ми не знаємо, але динаміка точно є. Ми не знаємо, про що говорили Волкер і Сурков. Є ознаки змін, давайте назвемо це так. А також ознаки того, що Росія частково усвідомлює, який жахливий безлад вона створила,
– сказав він.

Експерт відзначив, що Росія шукає способи знизити вартість цього безладу – фінансовий і репутаційний.

"Повне виведення військ з Донбасу означатиме лише одне – "республіки" розваляться. Я не бачу іншого логічного сценарію. Однак я не думаю, що зараз Росія цього хоче, тому що це стане грандіозною втратою віри. Може відбутися демілітаризація і без повного виведення військ – це, мабуть, і є тим, про що домовляються Сурков і Волкер. Щось на кшталт скорочення військової підтримки (так званих "ДНР" та "ЛНР", – 24) виглядає можливим. Але Путін точно не хоче зникнення цих "республік" – це буде колосальна поразка", – підсумував Вілсон.