Гроші, які американці виділяють на допомогу Україні, підсилюють економіку Штатів. Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Читайте також Урядовий "шатдаун" може вплинути на постачання військової допомоги Україні, – Держдеп США

США можуть отримувати дивіденди

Михайло Подоляк пояснив, що про зменшення підтримки України не мовиться. Була офіційна заява Держдепартаменту США, що грошей на оперативні витрати на підтримку України вистачає на 2 тижні. Тому потрібно приймати відповідні законодавчі рішення на рівні Конгресу. Це може бути або програма на рік, де буде окрема бюджетна стаття щодо військової підтримки України, або короткострокові рішення.

Оборонний бюджет США у 2022 році становив 850 мільярдів доларів, з них на Україну було спрямовано 5 – 7%. Однак ці гроші практично у повному обсязі залишаються у США, тому що йдуть на фінансування програм ВПК, виробництво, а це створення додаткових робочих місць у США. Зброя, яка виготовляється, йде на склади Штатів, а звідти в Україну.

Тобто ці гроші так чи інакше підсилюють економіку США. Тому, на мою думку, для США вкрай вигідна військова підтримка України, тому що це оживлює роботу ВПК. Також за 5 – 7% сьогодні американці можуть розв'язувати принципову проблему ризиків, які генерує російська армія,
– зазначив він.

За словами радника голови ОПУ, за 5 – 7% від загального бюджету США розв'язують проблему існування конкурентних відносин з Росією у військовій сфері. Це конкретні дивіденди, які США можуть отримувати від підтримки України. Тому допомога Україні від Штатів продовжиться у повному обсязі.

Подоляк пояснив, чому США вигідно підтримувати Україну: дивіться відео

Сенат США підтримав проєкт тимчасового бюджету

  • Сенат США 26 вересня проголосував за проєкт тимчасового бюджету. У ньому передбачені витрати на допомогу Україні. Рішення, яке підтримали члени Сенату більшістю голосів, означає початок дебатів про запровадження так званого тимчасового бюджету. Він передбачає фінансування уряду до 17 листопада.
  • Річ у тім, що між двома палатами Конгресу: Сенатом (більшість – представники Демокритичної партії) і Палатою представників (перевага за республіканцями) трапився конфлікт щодо бачення проєкту фінансування уряду.
  • Республіканці виступають за скорочення видатків на допомогу Україні. Через незгоду між палатами виникла загроза закриття роботи ("шатдаун") парламенту, який може початися 1 жовтня. Аби цього не сталося, пропонують схвалити тимчасовий законопроєкт бюджету на 45 днів, щоб виграти час і дійти згоди щодо укладення довгострокової угоди про фінансування уряду на 2024 рік.
  • За словами посла України в США Оксани Макарової, у проєкті тимчасового бюджету передбачено виділення 6, 152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні, серед них 4, 499 мільярда доларів – на оборонні видатки, 1, 650 мільярда доларів – економічна підтримка. Ухвалений Сенатом законопроєкт ще має бути розглянутий у Палаті представників.