Бійці впоралися настільки вдало, що змогли визволити місто. Але наступ проросійських бойовиків звів нанівець усі досягнення.
Усе почалося з оточення львівських десантників у Луганському аеропорті. Військові закріпилися на летовищі ще торік навесні, до початку військових дій. У червні ворог заблокував аеропорт.
Виникла нагальна потреба створити коридор для бійців і заодно взяти у кільце сам Луганськ. Операцію розпочали 14-ого липня. Сили АТО повільно просувались із заходу обласного центру на південь. Більшість населених пунктів, зайнятих ворогом, наші війська обходили, інші брали штурмом.
Читайте також: Як отримати пільги учасникам бойових дій, а також сім’ям загиблих героїв
З населених пунктів, оточених українськими військами, бойовики виходили самі. І вже в серпні військові взяли під контроль останній канал постачання боєприпасів — трасу Луганськ-Краснодон. Але до визволення міста справа не дійшла. Генштаб не дав наказ взяти Луганськ. Навіть попри прохання і заклики самих бійців.
Підрозділ Володимира Кухара був свідком того, що відбувалось у місті. Ще наприкінці липня 12-ий окремий мотопіхотний батальйон закріпився у Жовтневому районі Луганська.
В місті за нашими данними перебувало кількасот бойовиків. В цілому можливо їх було більше тисячі. Перших півтисячі-шістьсот спробували вийти і колонна була розбита. А ті, що залишалися, там переважно були групи, які були кадровими військовими, не мали належної підготовки. І теоретично можна було туди входити,
— розповідає заступник командира роти 12-й батальйону Володимир Кухар.
Натомість угруповання української армії, яке оточило Луганськ, налічувало до 3,5 тисяч бійців. Сили АТО мали на озброєнні артилерію і танки. Навіть за умови вторгнення регулярних військ Російської Федерації, Луганськ вдалось би втримати. Два тижні наші військові могли будь-якої миті взяти місто.
Ворог зорієнтувався швидше. В середині серпня війська окупантів вторглися на територію України. Протистояти їм наші підрозділи не змогли. Один за одним населенні пункти довкола Луганська довелося залишити.
Читайте також: "Моя мрія — відбудувати Донецький аеропорт", — боєць-луганчанин
Останній цвях у труну операції забито 2-ого вересня під Лутугиним. Терористи потужними артобстрілами накрили колону української техніки. Кілька десятків танків і БТРів розтрощено вщент. Терористи, які ще кілька днів тому ховались у заблокованому Луганську, тріумфують на уламках української техніки.
Автор — Артем Лагутенко.