Про це сказав дипломатичний радник Арсенія Яценюка Данило Лубківський в ефірі Еспресо.ТВ.
"Я би так сказав, цей візит є, з одного боку, визнанням результатів двох урядів, які очолював Арсеній Яценюк, сумарних досягнень цих урядів в реалізації дуже непростих рішень, але чіткого дотримання слова і зобов’язання в рамках цих рішень. Це визнання того, що вдалося врятувати Україну від прямої смертельної загрози, загрози з боку Росії", – зазначив Данило Лубківський.
"І водночас це була розмова на перспективу, тому що американський істеблішмент, американський політикум, керівництво Сполучених Штатів – вони продовжують підтримувати Україну і підтримувати і вести діалог з тими силами, з тими представниками нашої держави, які дотримують свого слова, які мають бачення, як рухатися далі, що треба робити", – додав експерт.
Він наголосив, що Арсеній Яценюк відвідав Вашингтон на запрошення Білого дому, "на запрошення віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена, з яким в них склалися особисті дуже дружні, теплі відносини, не кажучи про політичне взаєморозуміння, розуміння робоче".
Зустріч з віце-президентом була центральною подією в рамках візиту. Крім того відбулися зустрічі Арсенія Яценюка з міністрами торгівлі і фінансів Сполучених Штатів, він зустрівся з провідними членами Сенату Сполучених Штатів, сенаторами Коркером, Дурбіним, з МакКейном, представниками і республіканської, і демократичної сил, з експертним середовищем.
Усі розмови були предметними і стосувалися низки важливих питань.
"Перше: нам потрібно зосередити зовнішню підтримку, міжнародну підтримку, фінансову, технічну, на дуже конкретних речах, які можуть бути відчутні для звичайних українських людей. Судова реформа – потрібна інституційна і технічна експертна допомога, це є фактично реформа справедливості. Друге – реформа податкової і митної служб. Це те, що мало б нагадувати за своїм принципом реформу Національної поліції. Зміцнення обороноздатності – це була окрема тема під час розмови, і дуже результативна", – зазначив радник Арсенія Яценюка.
Крім цього, сторони обговорювали продовження курсу змін. "Фундамент заклали уряди попередні. Нинішній уряд ґрунтується на цьому. Дуже важливо продовжувати логіку співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами", – наголосив Данило Лубківський.
Він також зазначив, що під час візиту до столиці США Арсеній Яценюк продемонстрував не завжди типовий для України рівень політичної культури. "Ми звикли до того, що кожен наступний уряд критикує попередній, і в той самий час кожен попередник критикує своїх наступників. Яценюк під час розмов дотримувався логіки загальнонаціональної. Це є певний рівень, певний стандарт. І цей стандарт дуже зрозумілий для американців. Американці цінують дотримання слова, американці цінують конкретний результат і американці цінують те, що сьогодні в Україні є шанс сформувати новий тип політичної культури", – відзначив експерт.
Данило Лубківський констатував, що проведені у Вашингтоні зустрічі з представниками і демократичної, і республіканської партій США свідчать, що обидві політичні сили підтримують Україну рівною мірою. "Хотілося б вірити, що зовнішньополітична лінія підтримки України з боку Вашингтона буде продовжена при новій адміністрації", – додав він.
"Але ключове залежить від нас. Ми повинні демонструвати рівень результатів. Ми повинні демонструвати рівень роботи. Ми повинні діяти як зрілий політичний провід. І якщо це буде здійснено, тоді і якість, і кількість такої підтримки зростатиме. Це є взаємопов’язані речі", – наголосив Данило Лубківський.