Законопроект №7190 зареєстрований ще 10 жовтня минулого року за ініціативи нардепа від ВО "Свобода" Юрія Левченка. За ним отримати УБД зможуть всі бійці добровольчих формувань, які не увійшли до складу офіційних військових структур. Він спрощує процедуру отримання УБД, бо базується на показах свідків і клопотанні бойового командування добровольчого батальйону.
Читайте детальніше у статті Катерини Петренко для сайту "24": УБД для добровольців: хто і чому не хоче урівнювати їх з військовими?
Інший – проект закону №8227, зареєстрований на початку квітня нардепом від БПП Олександром Третьяковим на противагу "свободівському". За ним отримати УБД зможуть лише бійці, які воювали з початку війни до середини 2015-го року, добровольчі батальйони яких згодом увійшли до лав ЗСУ, МВС, Нацгвардії та інших державних силових блоків.
Законопроект від "свободівців" розроблявся і підтриманий всіма добровольчими батальйонами. Натомість законопроект від Третьякова не визнається добровольцями, однак погоджений із силовими структурами – Міністерством оборони й Антитерористичним центром.
Затвердженням розробленого добровольцями законопроекту влада засвідчить, що є проукраїнською, переконана юрист та керівник "Об’єднання добровольців" Олена Живко.
Якщо ця влада – українська, то законопроект №7190 або інший, який компромісно підтримають усі добровольчі батальйони, таки приймуть. УПА чекала на визнання 70 років за окупаційної влади. Добровольці все одно будуть визнані. Якщо не при цій, то при наступній владі,
– коментує Живко.
Читайте також: "Кожен відповість за скоєне": Наєв пояснив, що чекає зрадників після звільнення Донбасу