Про це повідомила голова "Юридичної Сотні" Леся Василенко, йдеться у статті Катерини Петренко для сайту "24": УБД для добровольців: хто і чому не хоче урівнювати їх з військовими.

Конституція та статті Кримінального кодексу забороняють існування в державі недержавних силових структур. Прийнявши цей законопроект, держава не зробить жодних кроків, щоб їх інтегрувати в існуючу систему безпеки й оборони. І тоді добровольчі формування існуватимуть до безкінечності,
– каже Василенко

Окрім того, отримання УБД за показами свідків породить нову лінію корупційного оформлення статусів. Тому фейкових посвідчень не уникнути.

Однак голова "Об'єднання добровольців" Олена Живко повідомляє, що добровольці вже мають юридичний статус, адже всі обласні ради визнали їх учасниками бойових дій на місцевому рівні.

До того ж, згідно з ратифікованими Україною міжнародними нормами – Женевською конвенцією – добровольчі батальйони визнані комбатантами, тобто є легальними ще від початку свого створення. А будь-який ратифікований міжнародний договір має вищий статус, ніж чинні закони. Тому прийняття законопроекту №7190 не буде грубим порушенням конституційних норм.

Читайте також: Дискредитація Майдану: чи намагається вище керівництво реалізувати сценарій Кремля