Про це свідчать опубліковані 10 січня нові рекомендації, які містять застереження щодо ризиків у тій чи іншій країні, повідомляє DW.
Так, усі країни були поділені на 4 групи. До першої групи потрапили держави, де достатньо дотримуватися стандартних запобіжних заходів. Тут опинилася велика частина країн світу, зокрема Австрія, Канада, Швейцарія, скандинавські країни, всі східноєвропейські держави Євросоюзу, майже всі колишні республіки СРСР (крім Росії, України та Азербайджану) і багато інших.
Читайте також: У Конгресі США представили "реальні масштаби загрози" з боку Росії
Щодо України, то вона опинилася у другій групі, де, за оцінкою американської влади, необхідна підвищена обережність через загрозу терактів, а також у зв'язку зі "злочинністю і заворушеннями".
Окрім того, до цього списку потрапила низка західноєвропейських країн, включаючи Німеччину, Великобританію і Францію. Також до другої групи внесені Бразилія, Індія, Китай, Саудівська Аравія та інші держави.
Щодо третьої групи, до якої потрапила Росія, то влада США рекомендує переглянути подорожі до вказаних у цій групі країн. У Держдепартаменті таку оцінку пояснили тим, що в Росії зберігається небезпека тероризму, а американські громадяни там "часто" зазнають різних утисків.
Додамо, що до цієї ж, третьої, групи з різних причин внесені Венесуела, Куба, Нігер, Судан, Пакистан, Туреччина та інші.
Також американська влада не радить своїм громадянам їздити в країни четвертої категорії через потенційну небезпеку для життя. Серед цих країн опинилися Афганістан, Ірак, Іран, Лівія, Північна Корея, Сирія, Сомалі і низка інших держав.