Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

Читайте також: Які шанси в лідера опозиції Ніколи Пашиняна очолити уряд Вірменії

За словами експерта, ситуація у Вірменії, коли проти чинної влади, зокрема прем’єра Сержа Саргсяна, на вулиці масово вийшли люди, до яких приєдналися військові, більше нагадує Майдан 2004 року.

"Серж Саргсян вів путінську політику. Спочатку був президентом, потім став прем’єром. Через те, що не можна бути двічі президентом, змінював конституцію і закони під себе, аби продовжити своє правління. І вірмени вийшли на вулиці після парламентських виборів, у результаті яких він знову став прем’єром", – говорить Димов.

Втім, на переконання політолога, хоча Саргсян ніби легко відійшов від влади після переговорів з лідером опозиції Ніколою Пашиняном, він залишиться на політичній арені у Вірменії.

Вірменія геополітично затиснута між Туреччиною і Азербайджаном, з якими є історичні, а з Баку – заморожений конфлікт через Нагорний Карабах. Тому Вірменії дуже складно відбутися як потужній суб’єктній країні. І як гравцю в міжнародних розкладах. Пашинян, швидше за все, стане прем’єром і вийде на позачергові парламентські вибори. Не виключено, що отримає потужну фракцію. Але це тільки початок процесів у Вірменії,
– вважає Валерій Димов.

На думку експерта, наразі буде, як в Україні після помаранчевої революції 2004 року, коли при Ющенку ті ж самі політики, що були при Кучмі, знову прийшли до влади. Але процес перезавантаження Вірменії розпочався.

Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. До проведення дострокових парламентських виборів у Вірменії лідер опозиції та протестів у Єревані Нікол Пашинян хоче очолити тимчасовий уряд