Таку думку у відеоблозі "Чесна політика" висловив народний депутат Сергій Лещенко.

Читайте також: Замовні вбивства, рейдерство, корупція: як в Україні працюють з інвесторами

Чинний голова регулятора та, за словами політика, "слухняний виконавець волі президента Порошенка" Дмитро Вовк, який запустив схему "Роттердам+", не мав достатнього досвіду роботи в енергетиці. Тому конкурсна комісія не допустила його для призначення в новий склад регулятора.

Президент втратив свого найдовіренішого виконавця, завдяки якому формувалися надприбутки Ахметова та його партнера з ініціалами П.О.П. І тут включилася в гру судова карусель. Вовк вирішив повернутися в склад регулятора через суд. Його колишній радник Антон Гудаченко, який також претендував на посаду та був відсіяний, подав вимогу до Адміністративного суду Києва зупинити конкурс як такий,
– зазначив Лещенко.

Гудаченко, за заявою якого зупинили конкурс, як і Вовк, були недопущені в новий склад енергорегулятора через відсутність у них необхідного п’ятирічного досвіду роботи в енергосекторі.

Показово, що обидва ображених не приховують, кого вони представляють. Якщо Вовк працював раніше у компанії "Рошен", то Гудаченко – у компанії "Метінвест". А саме власники "Рошену" та "Метінвесту" є головними отримувачами вигоди від "Роттердам+" та іншого схематозу,
– наголосив нардеп.

Як повідомив Лещенко, дружина Гудаченка, який заблокував конкурс, Ярослава Помилуйко, працює директором з економіки та фінансових питань державного "Центренерго".

"Це підприємство – одна з дойних корів клану президента, там також працює схема "Роттердам+". І "смотрящім" за процесами є заступником голови Наглядової ради "Центренерго" Олександр Візірь – колишній помічник депутата Ігоря Кононенка. Поставлений він туди Фондом держмайна, яким фактично керує ще один помічник Кононенка Володимир Державін", – додав він.

Відео повного випуску відеоблогу "Чесна політика" за 26 травня 2018