Гвинтівка, яку показав волонтер Павло Кащук, от-от поїде на фронт. Зброя, каже активіст, особлива: зроблена в Україні, виробник презентував її як мисливську гвинтівку. Але насправді її можна використовувати і на війні.
Хлопці вирішили випробувати, чи витримає гвинтівка умови наближені до військових. Окрім гвинтівок, волонтери тестували рації на морозо- та водостійкість, тепловізори, каски, розгрузки, аптечки. Все, що відправляють на передову. А записи випробувань викладають в інтернет.
Працюють волонтери групи Сombat.ua у власній лабораторії, де проводять тести та ремонт техніки. У тиждень роблять приблизно один тест. Виклали не все, приблизно 60 роликів. Ігор каже, що спершу експериментальну платформу створили для себе. Адже чимало амуніції, яку постачають на передову, не є армійською. Відповідно, для війни її ніхто не тестував.
Читайте також: У Німеччині прогнозують загострення бойових дій під Маріуполем
Але з часом до експериментаторів почали звертатися інші волонтери. А також українські винахідники. Активісти тепер точно знають: більшість дорогих закордонних розробок, можна замінити винаходами вітчизняних учених.
З допомогою львівських науковців модернізовують приціл. Військові кажуть, що такі волонтерські експерименти рятують життя на війні. Самі ж волонтери тепер займаються ще й курсами для бійців. Адже часто солдати не використовують технічні новинки, тому що ніхто не вчить, як ними користуватися.