Свою заяву Кольченко передав оперативному співробітнику в колонії, але той дуже злякався і відмовився її приймати. Про це колишній бранець Кремля розповів в інтерв’ю проєкту "Крим. Реалії".

Цікаво: Перша пресконференція Сенцова і Кольченка: про що розповіли звільнені політв’язні

Так, Кольченка провели до оперативного відділу і наказали віддати документ начальнику.

Я прийшов до кабінету, і вони усі оточили мене. Були дуже перелякані. Грали в "хороших і поганих поліцейських". "Погані поліцейські" погрожували обшуками в бараці ‒ мовляв, скажуть, що причиною регулярних обшуків є я. "Хороші" – пропонували подумати про своє здоров'я та майбутнє,
– зазначив Кольченко.

Колишній політв’язень додає перед тим, як прийняти рішення про голодування довго думав і хвилювався. Захисниця намагалася відмовити його від цього вчинку, проте марно.

Що відомо про голодування Кольченка?

Колишній бранець Кремля оголосив його, перебуваючи в російському ув’язненні 31 травня 2018 року. На 5 день голодування він потрапив до медчастини колонії через погіршення стану здоров’я. Тоді ж заявив, що голодування продовжить поки у нього стане сил.

7 червня 2018 року українець припинив голодування. Його стан значно погіршився, вага впала до 54 кілограмів, він дуже ослаб і почав втрачати свідомість.

Що відомо про ув’язнення Кольченка? Співробітники російського ФСБ затримали українця в окупованому Криму в 2014 році. Разом із Олегом Сенцовим його звинуватили у підготовці терактів та засудили до 10 років російської колонії суворого режиму (Сенцова засудили до 20-ти). Повернувся в Україну Кольченко 7 вересня, в рамках українсько-російського обміну полоненими.