Про це повідомив директор з протидії надзвичайної ситуації Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Джеральд Рокеншауб.
Читайте також Міграційна криза: на кордоні Білорусі виявили перший випадок COVID-19
Ситуацію на білорусько-польському кордоні як мінімум можна назвати непростою, вона викликає велике занепокоєння. Біженці скаржилися на здоров'я, у деяких є хронічні захворювання,
– сказав він.
З його слів, ВООЗ вступає в діалог, аби дізнатися, чим може допомогти зі свого боку:
- надавати медикаменти, медичні засоби;
- діяти у розвитку медичної інфраструктури.
Мігранти не хочуть додому
Джеральд Рокеншауб зазначив, що більшість мігрантів не мають наміру повертатися додому. Однак Всесвітню організацію охорони здоров'я спершу цікавить медичний аспект.
Ми мобілізуємо нашу допомогу в плані надання підтримки медикаментами, міжнародними пакетами з медичною допомогою та предметами гігієни. Працюємо з ООН, ЮНІСЕФ і Червоним Хрестом,
– додав медик.
До теми Польща зробить все, щоб зупинити диявола, – Моравецький припустив закриття кордону з Білоруссю
Ситуація на кордоні Білорусі та Польщі
- На польсько-білоруському кордоні 8 листопада загострилась ситуація. Натовп мігрантів рушив з Білорусі, через що Варшава збільшила кількість військових на лінії розмежування.
- У Євросоюзі розробили план для боротьби з нелегальним перевезенням мігрантів. Низку операцій планують реалізувати вже у 2022 році. Планують здійснити понад 1,4 тисячі арештів.
- Генерал армії США Бен Ходжес переконаний, що скупчення біженців уздовж кордону Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією пов'язане з агресією Росії в Україні і навколо неї.