"Зрозуміло, що те, що зробила більшість, коли провела своє засідання на Банковій – м'яко кажучи, збентежило опозицію. В ситуації, коли парламент залишається єдиною серйозною трибуною опозиції, то, зрозуміло, що краще для них зараз проводити якусь серйозну роботу у парламенті, ніж не дуже вражаюче проводити акції протесту.

Бо якщо б виходили мільйони, чи хоча б сотні людей на вулиці, то можна було б і ігнорувати парламент. Тоді б більшість засідала де хоче. А якщо в опозиції заберуть парламент, чи буде якесь нове переформатування, чи вибори, то для опозиції, та й для парламентаризму в нашій країні загалом, це нічого хорошого не дасть", – цитує експерта Gazeta.ua.

Він також вважає, що аби досягнути певного компромісу у ВР, більшість вдалася до останнього засобу – "виїзного" засідання, а це вплинуло на ситуацію. Політолог додає, що подальша робота залежатиме, передовсім він того, чи захочуть все ж таки проводити референдум.

"Якщо буде призначено референдум, то зрозуміло, це буде викликати постійні баталії. Бо зрозуміло, до чого він веде. А, по-друге, все залежатиме від того, наскільки опозиція буде сильна на вулиці, наскільки вплине вихід Луценка, і наскільки реальними будуть наші європерспективи. Тобто, залишається, буквально, почекати до кінця травня. Це півтора місяці. І тоді вже буде зрозуміло, що нас чекає", – додав Голубовський.

Нагадаємо, відповідно до рішення Вищого адміністративного суду України, "виїзне" засідання Верховної Ради 4 квітня не суперечить українському законодавству.