Протягом 11 років Україна не просунулася у напрямку політичного рішення щодо отримання плану. Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє Укрінформ.
Читайте також Дуже високий рівень: Стефанішина оцінила взаємодію України з НАТО
Однак, за словами Стефанішиної, від початку Революції Гідності Україна вдосконалила і розвинула співробітництво з Альянсом. Країна приєдналась до Програми розширених можливостей НАТО. Віцепрем'єрка також звернула увагу на реформу сектору безпеки і оборони, збільшення участі України у навчаннях НАТО тощо.
Що очікує Україна у стратегії НАТО-2030
Саме тому у новій стратегії НАТО, що формується на 10 років, можна побачити перспективу розвитку відносин України з Альянсом.
Очевидно, що Україна очікує побачити там (у стратегії НАТО-2030 – 24 канал) перспективу отримання ПДЧ,
– наголосила Стефанішина.
Крім цього, Стефанішина відзначила, що статус України як партнера з розширеними можливостями вже дає ефект. Зокрема, в СБУ і Державній службі спецзв’язку почали перехід на стандарти НАТО. Також національній Стратегії безпеки і оборони ключовими пріоритетами відзначили питання євроатлантичної інтеграції та розширення співпраці в рамках партнерства.
Важливо Чи підтримують європейці вступ України до НАТО та ЄС: опитування
Шлях України до НАТО: останні новини
- 12 червня Україна стала учасницею програми НАТО "Партнерство розширених можливостей".
- Президент Володимир Зеленський під час візиту до Лондона у жовтні наголосив, що Україні потрібний план дій щодо членства у НАТО.
- Посол Литви Вальдемарас Сарапінас переконував, що Україну можуть оголосити кандидатом на вступ до Альянсу у 2027 році.
- У США відзначали, що головними перешкодами України на шляху до НАТО є агресія Росії та корупція.